Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

Data wydarzenia: niedziela 19.06.2011

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

29 nauczycieli i 15 uczniów ze szkół w całej Polsce, (w tym 9 pedagogów i 1 uczeń z Łodzi) będzie walczyło o tytuły „Twórczy Nauczyciel” i „Twórczy Uczeń” w konkursie zorganizowanym przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi. Plebiscyt jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej „Uczeń też człowiek. Twórczy indywidualista”.

Zgłoszeni do konkursu pedagodzy i uczniowie muszą teraz (do 15 czerwca) udokumentować swoją twórczą działalność. Rozstrzygnięcie plebiscytu odbędzie się podczas uroczystej gali w październiku tego roku, która odbędzie się w murach Akademii. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe m.in.: pobyt w luksusowym SPA, bony podarunkowe oraz zaproszenia do kina.

Celem akcji jest promowanie nauczycieli, którzy traktują swoją pracę jak twórcze wyzwanie. Prowadzą lekcje w niekonwencjonalny, ciekawy sposób, inspirujący młodzież do myślenia i samodzielnych poszukiwań. Rozmawiają z uczniami
i liczą się z ich zdaniem. W tym roku organizatorzy chcą wybrać także najbardziej twórczych uczniów, czyli takich, którzy nie boją się nowych wyzwań, wykazują odwagę w myśleniu i działaniu, są ciekawi świata i ludzi oraz pełni niekonwencjonalnych pomysłów.

Kampania „Uczeń też człowiek. Twórczy indywidualista” odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

Miasto Dzieci sprawuje patronat medialny nad plebiscytem

Szczegóły kampanii na: www.uczentezczlowiek.ahe.lodz.pl

 ZOBACZ TAKŻE:patronat