Akademia Duckie Deck we Wrocławiu!

Biuro Google we Wrocławiu, ul. Bema 2 mapa

sobota 19.11.2016 do niedziela 20.11.2016

duck fest

Akademia Duckie Deck to popularny wśród dzieciaków i rodziców cykl warsztatów, będący połączeniem nowoczesnych technologii z twórczą i radosną zabawą. Dotychczas udział w Akademii wzięło blisko kilkanaście tysięcy dzieciaków podczas wydarzeń w Krakowie, Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie, Lublinie i Rzeszowie.

W weekend 19-20 listopada wielka żółta kaczka przypływa do Wrocławia na kolejną edycję Akademii! Organizatorzy zapraszają dzieci i rodziców na jedyny w swoim rodzaju weekend pełen wspólnego doświadczania, inspirujących technologii i warsztatów, okraszony ogromną dawką radości i uśmiechów. Niezapomniane przeżycia gwarantowane!

Chcemy pokazać rodzicom jak wykorzystywać nowe technologie w edukacji i wspierać ich w inspirowaniu dzieci do zadawania pytań i poszukiwania swoich pasji. Wiele osób nie wie, że zwykły iPad może być świetnym narzędziem edukacyjnym. Zależy nam aby jak najwięcej maluchów po wyjściu z naszych warsztatów rozwijało swoje zainteresowania dzięki czemu lepiej odnajdą się w szkole czy na studiach” – mówi Marek Przystaś, założyciel Duckie Deck.

W programie znajdzie się coś dla małych budowniczych, młodych odkrywców i ciekawskich wynalazców. Tematyka warsztatów obejmie budowanie robotów i konstruowanie maszyn LOFI, tworzenie zdalnie sterowanych samochodów na elektronicznych klockach littleBits i programowanie przyjaznych robotów Dash & Dot. Do tego dzieci nauczą się tworzyć animacje poklatkowe, będą programowały bez użycia prądu i składały pamiątkowe albumy ze zdjęć Instax.

“Naszym celem jest przede wszystkim rozbudzanie dziecięcej ciekawości. Każde miejsce, które odwiedzamy zamieniamy w poligon doświadczalny zarówno dla rodziców i dla dzieci. Na warsztatach dzieciaki mogą wszystkiego same wypróbować, budować, konstruować, wymyślać, kombinować, a przy tym dobrze się bawić. Wierzymy, że to najlepsza droga aby skutecznie dotrzeć do bardzo wymagających odbiorców, jakimi są dzieci” – wyjaśnia Ula Młodnicka-Kornaś, z wykształcenia psycholog, twórca programu Akademii.

Oprócz płatnych i darmowych warsztatów wymagających wcześniejszej rejestracji, organizatorzy zapraszają wszystkich do otwartej strefy interaktywnej. Tutaj na dzieciaki w każdym wieku czekają roboty, gry uczące podstaw programowania oraz wiele technologicznych nowinek z pogranicza edukacji i rozrywki. Zapisy na wybrane warsztaty odbywają się na stronie Akademii Duckie Deck dostępnej pod adresem www.akademia.duckiedeck.com.

Warsztaty Akademii Duckie Deck odbędą się 19-20 listopada w biurze Google we Wrocławiu, przy ul. Bema 2 (5 piętro).

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:warsztaty