AIESEC – program Inspirator

📅 poniedziałek 12.03.2012 do sobota 31.03.2012
AIESEC – program Inspirator

Zainspirujmy razem.
Już 12 marca rozpoczną się w szkołach warsztaty kreatywne. W ramach projektu Inspirator, prowadzonego przez studencką organizację AIESEC, do Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego i Zgierza przyjadą praktykanci między innymi z Brazylii, Nowej Zelandii, Chin, Indii, Bośni i Hercegowiny, Niemiec oraz Ukrainy.

Zmotywowani pozytywnym echem, członkowie projektu Inspirator przygotowują III edycję projektu.  Po opiniach płynących ze szkół, które brały udział w dotychczasowych warsztatach widać, że dzieci szukają kontaktu z nieznanymi kulturami. Sam fakt obcowania oraz bezpośredniego kontaktu z kimś innej narodowości to wielkie przeżycie
dla dorastającego dziecka, które na pewno wzbogaci jego wyobraźnię i będzie procentowało chęcią poznania świata w przyszłości.
Cieszy nas fakt, że również wolontariusze chętnie do nas przybyli. Młodych ludzi z Chin, Indii, Nowej Zelandii, Brazylii nie wystraszyła nawet odległość. Bośnia i Hercegowina, Niemcy, Ukraina to państwa, które będą reprezentowały Europę w naszym projekcie. Różnorodność w projekcie stanowi dodatkowy walor zarówno dla szkół jak
i wolontariuszy, którzy dzięki multikulturowości sami mają możliwość poznania innych narodowości w jednym miejscu, w nadwiślańskiej Polsce.
Obecnie skupiamy się nad wypracowaniem formy i tematyki warsztatów. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, dlatego że zarówno szkoły jak i praktykanci chcą uczestniczyć w tej dyskusji. Zaangażowanie tych stron sprawi, że widzimy temat z różnych punktów widzenia. Mamy nadzieję, że dzieci spotka niesamowita i niezapomniana przygoda, a wolontariusze jako nauczyciele i trenerzy będą chcieli wrócić do Polski, bo przeżyli tutaj przygodę swojego życia Niesamowitą pomoc w przygotowaniach niosą nam również partnerzy merytoryczni, którzy wspierają nas swoim doświadczeniem i wiedzą firmy tj. Communication Corner i WIEDZA. Cieszymy się, że w projekcie wesprze nas firma Moje Bambino. Jesteśmy bardzo otwarci na współpracę zarówno jeśli chodzi o szkoły jak i partnerów finansowych, merytorycznych i medialnych. Zachęcamy i czekamy na pozytywny odzew. Patronat honorowy objął nad naszym projektem Urząd Marszałkowski, Prezydent Miasta Łódź oraz Burmistrz Miasta Konstantynów Łódzki.

Czym jest AIESEC?
AIESEC jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Jest obecny w 110 krajach na świecie i liczy 70 000 członków. W AIESEC tworzysz i prowadzisz projekty o różnorodnej tematyce m.in. marketing, technologie informacyjne, edukacja międzykulturowa itp.
Masz również możliwość wyjazdu na praktykę zagraniczną, bierzesz udział w konferencjach, a także zdobywasz nowe umiejętności takie jak: zarządzanie czasem, zarządzanie finansami, sztuka prezentacji, sprzedaż, negocjacje.