Królik i Misia

Agata Zubel w „Cabaret lunaire”

📅 niedziela 24.02.2013 do czwartek 28.02.2013
Agata Zubel w „Cabaret lunaire”

"Cabaret lunaire" to podróż przez miasto grzechu, Sin City. Wędrując dzielnicami nocnych uciech bohater dociera do zakamarków duszy, konfrontuje się z własnym cieniem, by z mroków nieświadomości wrócić na koniec do krainy dzieciństwa. Materią tych peregrynacji są utwory Arnolda Schönberga: piosenki "Brettl-Lieder”, pisane dla berlińskiego kabaretu, oraz legendarny „Pierrot lunaire” ("Księżycowy Pierrot”) o egzystencjalnym, nostalgicznym charakterze. Zestawienie obu tak różnych utworów stwarza nową opowieść. Łączy ona przeciwstawne postawy wobec życia, afirmującą z kontemplacyjną, dając obraz ludzkiej natury w przeżywaniu bólu i radości istnienia.

Utwory Schönberga wykonuje zespół kameralny Orkiestry Opery Krakowskiej.

Realizatorzy
Reżyseria: Włodzimierz Nurkowski
Kierownictwo muzyczne: Paweł Szczepański
Scenografia i kostiumy: Anna Sekuła