Afryka w Orłowie w szczytnym celu

Molo w Orłowie mapa

sobota 11.06.2016

Tydzień Solidarnosci z Dziećmi z Afryki w Gdyni Orłowie Tydzień Afrykański w Orłowie Afryka w Orłowie

Nie wszędzie na świecie Dzień Dziecka obchodzony jest w tym samym czasie. Afrykańskie dzieciaki swoje święto mają na przykład 16 czerwca. Aby zwrócić uwagę na skrajnie trudne warunki życia dzieci w Afryce subsaharyjskiej, w Orłowie zakiełkowała dobroczynna inicjatywa. Uczniowie orłowskich szkół i seniorzy przy wsparciu Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata Maitri zapraszają na drugi już Tydzień Solidarności z Dziećmi z Afryki.

Akcja rozpocznie się w poniedziałek, 6 czerwca, wernisażem prac plastycznych i fotografii o tematyce afrykańskiej. Dzień później, aż do czwartku, w Zespole Szkół Plastycznych w Orłowie trwać będą dni kuchni, muzyki i strojów afrykańskich. Niemal tygodniowe wydarzenie zakończy sobotni afrykański festyn na orłowskim molo.

Przez cały tydzień młodzież będzie zbierać środki na wyposażenie szkoły w wiosce Kengang w Kamerunie. To właśnie tam mieszka jeden z podopiecznych programu Adopcja Serca prowadzonego przez Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata Maitri, George,. Obecnie wielką potrzebą szkoły jest m.in. zbudowanie toalet, zakup materacy do leżakowania dla dzieci w przedszkolu, zakup kopiarki i komputera oraz wyposażenie klas w stoły i krzesła dla nauczycieli. Przewidywane wydatki na pierwszy etap prac i zakupów to ok. 3330 €.

Oprócz swego dobroczynnego charakteru, afrykański tydzień jest także okazją do integracji uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 oraz „plastyka” z mieszkańcami dzielnicy.

PROGRAM TYGODNIA AFRYKAŃSKIEGO:

6 czerwca, godz. 18.00
Otwarcie wystawy prac plastycznych i fotografii o tematyce afrykańskiej
Galeria Debiut, ul. Orłowska 39

7-9 czerwca
Dni kuchni, muzyki i strojów afrykańskich w Zespole Szkół Plastycznych w Orłowie

11 czerwca, godz. 11.00-14.00
Afrykański festyn na molo w Orłowie

  • muzyka, tańce, stroje i fryzury afrykańskie
  • pyszna kawa i owoce z Kamerunu
  • wiejska chata z Afryki
  • nauka gry na bębnach

https://www.facebook.com/MAITRI.Adopcja.Serca.dzieci.Afryki/?fref=photo

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także