Accademia dell’Opera w Operze Wrocławskiej

Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35 mapa

niedziela 02.02.2020

30

Accademia dell'Opera w Operze Wrocławskiej

Accademia dell’Opera to cykl warsztatów, który wprowadza najmłodszych widzów w magiczny świat opery i baletu. Czym właściwie jest opera? Co kryje się pod tajemniczym słowem pointa? Kim jest inspicjent? I w jaki sposób wydobyć dźwięk z trąbki?

Na te i wiele innych pytań nurtujących naszych małych odkrywców świata muzyki odpowiedzą muzykolożka, animatorka i pedagożka na co dzień pracująca z dziećmi oraz artyści Opery Wrocławskiej. W tym sezonie, w ramach zajęć gościć będziemy również muzyków spoza naszego zespołu! Warsztaty w aktywny sposób przygotowują młodego widza do odbioru muzyki klasycznej, rozwijają wrażliwość i otwierają na nowe doświadczenia.

Karnawałowe improwizacje
2 lutego, godz. 13
Czy zawsze trzeba grać z nut i sztywno trzymać się zapisanej melodii? Improwizacja towarzyszy wielkim twórcom oraz wykonawcom od wieków i bez niej muzyka nie mogłaby istnieć. Podczas kolejnych warsztatów muzycy kwintetu dętego Opery Wrocławskiej włączą najmłodszych uczestników w proces tworzenia ? komponowania muzyki.
W oparciu o literaturę dziecięcą uczestnicy nauczą się jak sprawić, aby melodia dobrze im znana zabrzmiała nieco inaczej, poprzez wprowadzenie różnorodnych improwizacji.

Zespół:
Marcin Król- Trąbka
Rafał Czemarmazowicz – Trąbka
Sławomir Wagner – Waltornia
Jacek Bałka – Puzon
Oskar Kucharski – Tuba

Program:
Zespół instrumentów dętych blaszanych Opery Wrocławskiej wykona znane tematy z opery Carmen Georgesa Bizeta, Aidy Giuseppe Verdiego, operetki Wesoła Wdówka Franza Lehara oraz aranżacje utworów z literatury dziecięcej w opracowaniu Marcina Króla.

 

W ramach Accademii dell’Opera w tym sezonie odbędą się trzy cykle zajęć:
PACZKA-PONTA-PIRUET – abecadło baletu,
KOLORATURA i FALSET – od piosenki do arii,
BATUTA i PARTYTURA – od kapeli do orkiestry,

Cykl BATUTA i PARTYTURA – od kapeli do orkiestry, odkrywa tajniki wiedzy, dotyczącej zespołu orkiestry, poznania ciekawych informacji o grupach instrumentów muzycznych oraz znalezienia odpowiedzi na pytanie, co kryje się za tajemniczymi słowami batuta i partytura. Uczestnicy warsztatów zwiedzą też orkiestron, czyli miejsce, w którym muzycy grają podczas spektaklu, a także spotkają się z dyrygentem, który opowie o kierowaniu orkiestrą. Struny i smyczki, ustniki i stroiki, pałki i membrany oraz idiofony, membranofony i inne fony, to tematy poszczególnych warsztatów. Każda audycja jest wzbogacona o animacje i gry muzyczne.

W ramach pełnego cyklu warsztatów odbywa się 10 zajęć (od września do czerwca). Istnieje możliwość wykupienia biletów na pojedyncze zajęcia, lub karnetów na 5 zajęć.
Terminy: zajęcia odbywają się w niedzielę, raz w miesiącu.
Godziny zajęć: 13:00 – 14:00
Wiek uczestników: 3 – 7 lat
Liczebność grupy: 15 – 50

Cennik:
Pojedyncze zajęcia: 30 zł
Bilet familijny (1 rodzic + dziecko): 40 zł
Karnet 5 zajęć: 130 zł
Karnet familijny 5 zajęć: 150 zł
Karnety można rezerwować telefonicznie lub zakupić je bezpośrednio w kasie biletowej.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Opera Wrocławska

Opera Wrocławska

Opera Wrocławska jest jednym z największych i najbardziej znaczących teatrów operowych w Polsce.

Teatr operowy we Wrocławiu jako jedyny w Polsce od 1997 r. realizuje tzw. superwidowiska, spektakle przygotowywane w niekonwencjonalnych, dużych przestrzeniach dla wielotysięcznej widowni, …

Więcej

Adres:

ul. Świdnicka 35
50-066 Wrocław


Kontakt:

(071) 370-88-50
opera@opera.wroclaw.pl
http://www.opera.wroclaw.pl

ZOBACZ TAKŻE:muzykawarsztaty

Zobacz także