Accademia dell’Opera w Operze Wrocławskiej. Warsztaty odwołane!

Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35 mapa

niedziela 15.03.2020

30

Accademia dell'Opera w Operze Wrocławskiej

Accademia dell’Opera to cykl warsztatów, który wprowadza najmłodszych widzów w magiczny świat opery i baletu. Czym właściwie jest opera? Co kryje się pod tajemniczym słowem pointa? Kim jest inspicjent? I w jaki sposób wydobyć dźwięk z trąbki?

Na te i wiele innych pytań nurtujących naszych małych odkrywców świata muzyki odpowiedzą muzykolożka, animatorka i pedagożka na co dzień pracująca z dziećmi oraz artyści Opery Wrocławskiej. W tym sezonie, w ramach zajęć gościć będziemy również muzyków spoza naszego zespołu! Warsztaty w aktywny sposób przygotowują młodego widza do odbioru muzyki klasycznej, rozwijają wrażliwość i otwierają na nowe doświadczenia.

Batuta i partytura
15 marca, godz. 13
Czy kiedykolwiek próbowałeś dmuchnąć w pustą butelkę po napoju? Jeżeli tak, to sprawiłeś, że powietrze w niej zaczęło drgać i wydobył się dźwięk. Tak działają wszystkie instrumenty dęte. Wiele z nich znajduje się w orkiestrach symfonicznych. A co z tymi instrumentami, których tam nie znajdziemy, chociaż są również interesujące i pięknie brzmią? O tych i innych instrumentach spoza klasycznego składu orkiestrowego porozmawiamy na kolejnych warsztatach.

W ramach Accademii dell’Opera w tym sezonie odbędą się trzy cykle zajęć:
PACZKA-PONTA-PIRUET – abecadło baletu,
KOLORATURA i FALSET – od piosenki do arii,
BATUTA i PARTYTURA – od kapeli do orkiestry,

Cykl BATUTA i PARTYTURA – od kapeli do orkiestry, odkrywa tajniki wiedzy, dotyczącej zespołu orkiestry, poznania ciekawych informacji o grupach instrumentów muzycznych oraz znalezienia odpowiedzi na pytanie, co kryje się za tajemniczymi słowami batuta i partytura. Uczestnicy warsztatów zwiedzą też orkiestron, czyli miejsce, w którym muzycy grają podczas spektaklu, a także spotkają się z dyrygentem, który opowie o kierowaniu orkiestrą. Struny i smyczki, ustniki i stroiki, pałki i membrany oraz idiofony, membranofony i inne fony, to tematy poszczególnych warsztatów. Każda audycja jest wzbogacona o animacje i gry muzyczne.

W ramach pełnego cyklu warsztatów odbywa się 10 zajęć (od września do czerwca). Istnieje możliwość wykupienia biletów na pojedyncze zajęcia, lub karnetów na 5 zajęć.
Terminy: zajęcia odbywają się w niedzielę, raz w miesiącu.
Godziny zajęć: 13:00 – 14:00
Wiek uczestnika: 4 – 9 lat (zapraszamy również młodsze i starsze dzieci)
Liczebność grupy: 15 – 50

Cennik:
Pojedyncze zajęcia: 30 zł/dziecko.
Bilet dla drugiego i kolejnego dziecka: 15 zł.
Opiekun, który przyprowadzi dwoje lub więcej dzieci ma bezpłatny wstęp.
Bilet familijny (opiekun + dziecko): 40 zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Opera Wrocławska

Opera Wrocławska

Opera Wrocławska jest jednym z największych i najbardziej znaczących teatrów operowych w Polsce.

Teatr operowy we Wrocławiu jako jedyny w Polsce od 1997 r. realizuje tzw. superwidowiska, spektakle przygotowywane w niekonwencjonalnych, dużych przestrzeniach dla wielotysięcznej widowni, …

Więcej

Adres:

ul. Świdnicka 35
50-066 Wrocław


Kontakt:

(071) 370-88-50
opera@opera.wroclaw.pl
http://www.opera.wroclaw.pl

ZOBACZ TAKŻE:muzykawarsztaty