ABC Sztuki – XX wieku – trwają zapisy

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Kuźnicza 29a mapa

środa 26.06.2019 do środa 31.07.2019

ABC Sztuki - XX wieku - trwają zapisy

Trwają zapisy do kolejnej edycji warsztatów teatralno-plastycznych „ABC sztuki XX wieku” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych! To cykliczne i bezpłatne warsztaty artystyczne dla szkół, które dają szansę dzieciom zapoznać się z najważniejszymi kierunkami, twórcami i zjawiskami sztuki XX wieku oraz stworzyć własne dzieła sztuki nowoczesnej. W projekcie może wziąć udział 12 klas. Każda klasa uczestnicząca w projekcie weźmie udział w cyklu trzech spotkań (będzie zatem trzykrotnie gościć w naszej organizacji) we Wrocławskiem Centrum Twórczości Dziecka. Udział jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona! 

Cykl warsztatowy obejmuje trzy spotkania dla jednej klasy ze szkół podstawowych. Dzieci będą pracować w dwóch podgrupach. Zajęcia poprowadzi dwóch instruktorów. Jedna wizyta będzie trwać: 2,5 godz.

Dla kogo? uczniów klas IV-VIII Szkół Podstawowych z Wrocławia i okolic, kierowane do dzieci z małych miejscowości i „trudnych” dzielnic Wrocławia.
Kiedy? wrzesień-październik 2019
Jak się zapisać? Wypełnij formularz na https://centrumtworczosci.pl/formularze/abc-sztuki-xx-wieku/ i oczekuj potwierdzenia mailowego
Gdzie? Warsztaty odbędą się we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, I i II piętro

Tematyka i charakter poszczególnych spotkań:

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online
  • kubizm, fowizm, ekspresjonizm,
  • surrealizm, dadaizm,
  • sztuka po II wojnie światowej, action painting, malarstwo materii, pop art, body painting, happening
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Istotą działalności Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka jest kształtowanie kreatywnych osobowości poprzez działania w różnych dziedzinach sztuki. Nasze motto, słowa Janusza Korczaka „Dzieci – książęta uczuć, poeci i myśliciele", oznacza wiarę w potencjał twórczy …

Więcej
 
ZOBACZ TAKŻE:dla nauczycieliteatr