ABC emocji – Podróż dookoła muzycznego koła – warsztaty muzykoterapeutyczne. Sosnowiec

Kościelna 11 mapa

niedziela 07.08.2022

ABC emocji - Bajkoterapia i arteterapia z Fabryką Kreatywności. Sosnowiec

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” – serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i opiekunów, do udziału w sobotnich spotkaniach plenerowych „ABC emocji”. Gośćmi trzeciego spotkania będą przedstawiciele EduMuzArte, a tematem – muzykoterapia dla dzieci. Zapraszamy już 7 sierpnia 2022 o godz. 11.00 do Ogrodu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. W przypadku deszczu – spotkanie odbędzie się wewnątrz budynku Mediateki. Wstęp wolny.

„Podróż dookoła harmonicznego koła” to warsztaty ogólnorozwojowe, oparte na autorskich materiałach. Bohaterkami warsztatów są trzy siostry: Toni (Tonika), Subi (Subdominanta) i Domi (Dominanta), które wyruszają w muzyczną podróż balonem, dookoła harmonicznego – kwintowego koła. Podróż po harmonicznym kole ma na celu wprowadzenie dzieci w niezwykły świat muzyki. Ponadto, warsztaty dadzą dzieciom możliwość wygrywania nie tylko nut, ale i własnych emocji. Podczas warsztatów zastanowimy się między innymi nad tym:

Czym jest złość? Czy wolno nam się złościć?
Czy strach jest nam potrzebny?
Czego możemy zazdrościć innym i czy powinniśmy?
Dlaczego miłość jest w życiu ważna?

Kilka słów o cyklu spotkań „ABC emocji”:

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Świat dziecięcej psychiki i uczuć to prawdziwy labirynt, pełen zakrętów, ślepych zaułków i przeszkód, z którymi często trudno poradzić sobie w pojedynkę. Nękająca naszą planetę pandemia koronawirusa i towarzyszące jej ograniczenia – bliskości, kontaktu, przemieszczania, swobody, a także eksperymentalna nauka zdalna odcinająca dzieci od ich nauczycieli, darzonych zaufaniem wychowawców i – przede wszystkim – rówieśników – dodatkowo ten labirynt skomplikowały. Na szczęście nie brakuje psychologów, pisarzy, artystów, wolontariuszy, nauczycieli, którym na sercu leży pomoc dzieciom i ich rodzicom bądź opiekunom. To właśnie we współpracy z nimi opracowany został program sobotnich spotkań plenerowych, podczas których odbędą się bezpłatne i otwarte dla chętnych prezentacje, warsztaty, pogadanki, wykłady i spotkania. Weekendowy i plenerowy charakter spotkań ma na celu stworzenie miłej, wakacyjnej, wręcz sielskiej atmosfery, pomimo niełatwych tematów poruszanych przez prowadzących i zaproszonych gości.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:emocjewarsztaty