ABC emocji – Interaktywne spotkanie z Panem Poetą. Sosnowiec

Kościelna 11 mapa

sobota 09.07.2022

ABC emocji - Bajkoterapia i arteterapia z Fabryką Kreatywności. Sosnowiec

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” – serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i opiekunów, do udziału w sobotnich spotkaniach plenerowych „ABC emocji”. Gościem pierwszego, interaktywnego spotkania będzie Pan Poeta i jego mali pomocnicy. Zapraszamy już 9 lipca 2022 o godz. 11.00 do Ogrodu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. W przypadku deszczu – spotkanie odbędzie się wewnątrz budynku Mediateki. Przed i po spotkaniu, na udział w animacjach, zaprasza Niekawiarnia w Mediatece.

Wstęp wolny.

Warsztaty autorskie Pana Poety to połączenie spotkania autorskiego i warsztatów edukacyjnych dla najmłodszych. Oprócz zaznajamiania z literaturą i płynącymi z niej naukami, Autor przekazuje wiedzę płynącą z książek poprzez warsztatowe zabawy. Dzieci dowiadują się dlaczego nieumiarkowane spożywanie niezdrowej żywności prowadzi do otyłości, uczą się akceptować siebie i innych, dowiadują się, czym jest złość i jak sobie z nią radzić, a także solidaryzując się z „Pawiem, co ogon miał z przyjaźni” tworzą dla niego ogon z prawdziwych piór, mówiąc sobie nawzajem ciekawe komplementy. Podsumowując – warsztaty Pana Poety pomagają dzieciom lepiej zrozumieć świat, relacje społeczne oraz emocje, a także uczą, jak sobie z nimi radzić w dalszym życiu.

Kilka słów o cyklu spotkań „ABC emocji”:

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Świat dziecięcej psychiki i uczuć to prawdziwy labirynt, pełen zakrętów, ślepych zaułków i przeszkód, z którymi często trudno poradzić sobie w pojedynkę. Nękająca naszą planetę pandemia koronawirusa i towarzyszące jej ograniczenia – bliskości, kontaktu, przemieszczania, swobody, a także eksperymentalna nauka zdalna odcinająca dzieci od ich nauczycieli, darzonych zaufaniem wychowawców i – przede wszystkim – rówieśników – dodatkowo ten labirynt skomplikowały. Na szczęście nie brakuje psychologów, pisarzy, artystów, wolontariuszy, nauczycieli, którym na sercu leży pomoc dzieciom i ich rodzicom bądź opiekunom. To właśnie we współpracy z nimi opracowany został program sobotnich spotkań plenerowych, podczas których odbędą się bezpłatne i otwarte dla chętnych prezentacje, warsztaty, pogadanki, wykłady i spotkania. Weekendowy i plenerowy charakter spotkań ma na celu stworzenie miłej, wakacyjnej, wręcz sielskiej atmosfery, pomimo niełatwych tematów poruszanych przez prowadzących i zaproszonych gości.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie