8. Sosnowiecka Jesień Teatralna

Kościelna 11 mapa

niedziela 25.09.2022 do poniedziałek 03.10.2022

8. Sosnowiecka Jesień Teatralna

Tegoroczna odsłona Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej – wydarzenia cieszącego się ogromnym zainteresowaniem zagłębiowskiej społeczności – będzie przebiegać pod hasłem „Literackie inspiracje w teatrze”, czyli wzajemne, niezwykle inspirujące i trwałe przenikanie się tych dwóch dziedzin. Teatr jest doskonałym narzędziem do popularyzowania literatury (czytelnictwa), pogłębiania wiedzy, wzbudzania emocji i rozwijania zainteresowań, zarówno wśród dzieci, jak i osób starszych. I właśnie tą wyjątkową więź postara się pokazać Organizator 8.SJT – Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu! Udział we wszystkich imprezach bezpłatny.

8. Sosnowiecką Jesień Teatralną zainauguruje koncert w mistrzowskim wykonaniu Jacka Bończyka – aktora, autora tekstów, reżysera, wielokrotnie nagradzanego i docenianego za swoje niezwykłe wykonania dzieł wybitnych twórców piosenki. Zapowiada się niezapomniany wieczór w magicznym świecie piosenek – geniusza polskiej sceny muzycznej – Wojciecha Młynarskiego. Jackowi Bończykowi towarzyszyć będą doskonali muzycy: Michał Lamża (piano) i Wojciech „Gumiś” Gumiński (kontrabas).

Ponadto, w programie Jesieni: wernisaż wystawy „Adaptacje teatralne dzieł literackich” wraz z prezentacją multimedialną, spektakl integracyjny w wykonaniu grupy „Światło i cień” działającej w Środowiskowym Domu Samopomocy Ośrodka św. Faustyna w Tychach i czytanie performatywne w wykonaniu pracowników Zagłębiowskiej Mediateki, prelekcja regionalna dr Magdaleny Boczkowskiej o sukcesie spektaklu „Korzeniec”, pokaz filmowej adaptacji słynnej sztuki Arthura Millera, czytanie performatywne w języku angielskim dla seniorów oraz warsztaty i zajęcia literacko-teatralne dla najmłodszych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem imprezy, dostępnym na plakatach, ulotkach, stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl oraz w mediach społecznościowych.

Harmonogram 8. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej:

25 września 2022, godz. 18.00, Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11
Absolutnie, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego – recital Jacka Bończyka.

26 września 2022, godz. 18.00, Aula i Pasaż Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11
Adaptacje teatralne dzieł literackich – wernisaż wystawy i prezentacja multimedialna na temat słynnych dzieł literackich na polskich scenach teatralnych.

27 września 2022, godz. 17.00, Świat Nauki i Fantazji, ul. Kościelna 11
Tworzenie własnej bajki – zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem programu edukacyjnego STEM KINDLOTEKA.

28 września 2022, godz. 18.00, Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11
Filmowe środy w Mediatece – pokaz filmowej adaptacji słynnej sztuki Arthura Millera.

29 września 2022, godz. 18.00, Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11
„Korzeniec” na deskach Teatru Zagłębia – analiza fenomenu – prelekcja dr Magdaleny Boczkowskiej.

30 września 2022, godz. 11.30, Sala Edukacyjna Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11
Performative reading – warsztaty czytania performatywnego dla seniorów w języku angielskim.

3 października 2022, godz. 11.00, Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11
„Przekorne” – spektakl teatralny w wykonaniu grupy „Światło i cień” działającej w Środowiskowym Domu Samopomocy Ośrodka św. Faustyna w Tychach i czytanie performatywne w wykonaniu pracowników Zagłębiowskiej Mediateki.

Akcja – recytacja oraz Tekst to pretekst – zajęcia dla dzieci prowadzone w filiach bibliotecznych oraz w Zagłębiowskiej Mediatece (terminy uzgadniane przez poszczególne placówki, indywidualnie z grupami)

Honorowym patronatem 8. Sosnowiecką Jesień Teatralną objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:teatrwarsztaty