7 Puchar Reksia – największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci i młodzieży, Bielsko-Biała

Stok Bania w Białce Tatrzańskiej
📅 niedziela 18.02.2018
7 Puchar Reksia - największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci i młodzieży

Tegoroczna zima płata nam figle. 7 Puchar Reksia w Bielsku-Białej odbędzie się w nowym terminie – 18 lutego!

Po raz drugi Puchar Reksia – największa w Polsce impreza narciarska dla dzieci, będąca dla wielu młodych narciarzy początkiem przygody ze sportową rywalizacją  rozegrana zostanie dwukrotnie. Planowane są dwa miejsca rozegrania zawodów: w Bielsku-Białej na stoku Dębowca – 18 lutego 2018 r. oraz w Białce Tatrzańskiej przy Hotelu Bania  – 18 marca 2018 r. Trzymamy kciuki, aby pogoda dopisała!

Od kilku tygodni można już zgłaszać swój udział w zawodach. Listy są jeszcze otwarte. Liczba zawodników jest ograniczona do 400 narciarzy w jednej edycji. W zależności od umiejętności oraz wieku zawodnicy będą startować na jednej z dwóch tras (dłuższej i krótszej). W tym roku w zawodach startują dzieci w sześciu grupach wiekowych: 2004-2005, 2006-2007, 2008-2009, 2010-2011, 2012-2013, 2014 i młodsi. Wszyscy uczestnicy narciarskich zmagań otrzymają numery startowe (specjalnie zaprojektowane) oraz pamiątkowe nagrody. Przewidziane są także ciepłe napoje oraz przekąski – kultowe drożdżówki. Organizatorzy przewidują także aktywności towarzyszące. W przeddzień zawodów spotkanie z Reksiem, czytanie i oglądanie bajek, animacje dla dzieci. W dniu zawodów rozgrzewka z instruktorką fitness, gry, zabawy i konkursy.

7 Puchar Reksia odbywa się pod patronatem Jacka Krywulta – Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Stanisława Łukaszczyka – Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska oraz pani Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku. Patronat Honorowy objął pan Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Wojciech Saługa – Marszałek Województwa Śląskiego. Ambasadorem Zawodów jest Andrzej Bachleda-Curuś.

Puchar Reksia to impreza, która ma na celu propagowanie idei sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play.