7. Festiwal Twórczości Ludowej w Bartkowie

📅 sobota 06.08.2016
7. Festiwal Twórczości Ludowej w Bartkowie
Festiwal Twórczości Ludowej w Bartkowie już na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych, oryginalnych imprez. Także i w tym roku podgryfińska miejscowość stanie się na chwilę stolicą folkloru. VII edycja Festiwalu Twórczości Ludowej odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia 2016.

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 17. Na scenie festiwalu zaprezentują się m.in. kapele ludowe. O godzinie 19 wystąpi Tadek Wasilewski, a o 20 grupa prowadzona przez ukraińskiego muzyka i kompozytora Walentyna Tarasowa – Valentin Tarasov.

O godzinie 21 odbędzie się biesiada przy ognisku. Wspólne śpiewanie to już tradycja spotkań w Bartkowie, ci którym nieznany jest repertuar ludowy, dostaną do dyspozycji śpiewniki, dzięki którym będą mogli włączyć się do zabawy. Od godziny 22 zaplanowano zabawę taneczną.

Dodatkową atrakcją festiwalu będzie „Akademia cyrkowa” dla najmłodszych. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych oraz stoisk rękodzielniczych.

Organizatorem wydarzenia jest Gryfiński Dom Kultury oraz Sołectwo Bartkowo. VII Festiwal Twórczości Ludowej odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Mieczysława Sawaryna.