7 Dni Westerplatte – gra miejska

Westerplatte mapa

piątek 24.08.2018 do niedziela 26.08.2018

7 Dni Westerplatte - gra miejska

Odwiedzający teren Westerplatte mogą skorzystać z samoobsługowej gry miejskiej „7 Dni Westerplatte” przygotowanej przez Bałtycki Hufiec Gdańsk-Portowa im. Obrońców Westerplatte przy wsparciu Miasta Gdańska.

Od wielu lat z powodzeniem organizujemy różne gry miejskie na terenie Westerplatte, przybliżając historię tego miejsca i ludzi z nim związanych naszym podopiecznym – wyjaśnia hm. Artur Lemański, Komendant Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk-Portowa – Kilka lat temu wpadliśmy na pomysł organizacji gry samoobsługowej, którą rozgrywać będą harcerze podczas tzw. Zlotu Westerplatte, poprzedzającego uroczystości 1 września. Stworzyliśmy zatem system punktów na terenie półwyspu, który prowadzi przez kolejne etapy gry.

Do rozegrania pełnej gry po terenie dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej wystarczy telefon z dostępem do internetu z zainstalowaną aplikacją do skanowania kodów QR. Gra poprowadzi uczestników przez siedem wrześniowych dni obrony Składnicy w 1939 r. oprowadzając jednocześnie po terenie Westerplatte i jego najważniejszych punktach.

Założeniem było stworzenie gry, którą będzie można rozegrać i przebyć w ramach spaceru. Pierwszy, startowy „kubik” znajduje się na zatoczce autobusowej na Westerplatte. Z gry można skorzystać do końca września, do czasu kiedy kubiki będą eksponowane na półwyspie.

Gra powstała w ramach projektu realizowanego przy udziale Biura Prezydenta Gdańska ds. Kultury.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:historiana powietrzu

Zobacz także