Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13/15 mapa

piątek 31.07.2020 do czwartek 10.09.2020

65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie wznawia 65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Podstawą decyzji jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestników. Obowiązuje nas przestrzeganie warunków określonych przez rząd oraz właściwe władze samorządowe i inspektorów sanitarnych

Konkurs jest imprezą otwartą, skierowaną do uczniów szkół średnich oraz dorosłych z Krakowa i powiatów byłego województwa krakowskiego. Konkurs prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów.

• Turniej recytatorski
  • Turniej „Wywiedzione ze słowa”
  • Turniej teatrów jednego aktora
  • Turniej poezji śpiewanej

Zgłoszenia do eliminacji rejonowych prosimy przesłać do 10 września 2020 r. na adres: sckm.krakow@gmail.com

Wszystkie dokumenty do pobrania na stronie www.sckm.krakow.pl

• Regulamin
  • Karta Zgłoszenia Recytacja i „Wywiedzione ze słowa”
  • Karta Zgłoszenia teatr jednego aktora
  • Karta Zgłoszenia poezja śpiewana

Informacje o terminach (godzinach i dniu) w konkretnych kategoriach udzielać będzie  Joanna Miczałowska pod nr tel. 12 430-50-90.

Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych eliminacji. SCKM jest organizatorem etapu rejonowego, który odbędzie się 14, 15 i 16 IX 2020 r. Kwalifikuje on laureatów do etapu wojewódzkiego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie.

Etap wojewódzki musi odbyć się do 26 września 2020 w Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie. Ostatnim etapem są przeglądy finałowe.

Konkurs ma już 64-letnią tradycję. Celem konkursu jest skłonienie uczestników do kolejnej rozmowy językiem poezji, szukania własnej, osobistej interpretacji utworów. Za najciekawsze, najbardziej własne interpretacje utworów, regulamin otwiera perspektywę udziału w specjalnych zdarzeniach.

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży jest placówką wychowania pozaszkolnego Gminy Miejskiej Kraków prowadzącą wszechstronną działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą w formach stałych, okresowych i okazjonalnych. Oferta Centrum skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz środowiska lokalnego bliższego …

ul. H. Wietora 13/15

(12) 430-50-90