60 kulturalnych minut na Wiśle, czyli bezpłatne rejsy dla każdego

poniedziałek 15.05.2017 do czwartek 31.08.2017

Bezpłatne

Bezpłatny rejs po Wiśle w Warszawie

Od 15 maja do końca wakacji Fundacja Wisła w Warszawie zaprasza na dwa bezpłatne, godzinne rejsy w ramach programu Wiślane prądy kulturalne. W maju i czerwcu od poniedziałku do piątku ruszamy o 15:30 (rejs 1) i 17:00 (rejs 2) – w lipcu i sierpniu godziny pozostają bez zmian, a rejsy odbywać się będą przez cztery dni w tygodniu – od wtorku do piątku. Naszą przystanią jest jedyny lokal pływający w Polsce – MIEJSCE na początku Portu Czerniakowskiego (ul. Zaruskiego 1). Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Już dziś zarezerwuj miejsce dla siebie, rodziny i znajomych – dla wszystkich, którzy uwielbiają pływać i chcą poznać Warszawę z pokładu nowoczesnej, a jednocześnie nawiaązującej do historii żeglugi, drewnianej i bezpiecznej łodzi motorowej Inna Bajka. Bezpłatne rejsy po królowej polskich rzek odbywać się będą z przewodnikiem, który w czasie każdego rejsu będzie opowiadał o:

  • historii i kulturze miasta – ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia rzeki Wisły dla tożsamości Warszawy
  • tradycjach żeglugi wiślanej
  • bezpiecznym zachowaniu się na wodzie i nad wodą, ze szczególnym naciskiem na specyfikę warszawskiego odcinka Wisły
  • zasadach odpowiedzialnego korzystania z walorów przyrodniczych warszawskiej Wisły.

Organizatorzy wytyczyli najpiękniejszą możliwą trasę każdego rejsu. Wypływając z przystani w MIEJSCU na samym początku Portu Czerniakowskiego uczestnicy popłyną w okolice Wału Miedzeszyńskiego, gdzie znajdują się urządzenia hydrotechniczne i ujęcie wody Gruba Kaśka. Z tego miejsca rozciąga się też piękny widok na całą stolicę. Będziemy także płynąć pod warszawskimi mostami, po lewej stronie podziwiając Warszawę, nowoczesne Centrum Nauki Kopernik, odremontowane wiślane bulwary, a po prawej wejście do portu praskiego i nieuregulowany, dziki brzeg Wisły objęty programem Natura 2000. Rejs w dół rzeki kończymy pokazując rafę oraz wejście do dawnego portu wojennego Cytadela i wracamy do Portu Czerniakowskiego.

Więcej informacji o projekcie oraz system rezerwacji dostępne na stronie www.wislawarszawie.org, a także za pośrednictwem e-mail rejsy@wislawarszawie.org.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:na powietrzuprzyroda