#52 tygodnie z Biblioteką Kraków

online mapa

piątek 05.02.2021 do piątek 19.02.2021

#52 tygodnie z Biblioteką Kraków

Tytułowe hasło to nazwa całorocznej akcji, swoistego wyzwania dla wytrwałych, jakie od początku roku Biblioteka Kraków proponuje czytelnikom.

Cel przedsięwzięcia jest prosty: zachęcenie do przeczytania minimum jednej książki na tydzień. W ich wyborze zainteresowanym może dopomóc specjalnie opracowana lista pięćdziesięciu dwóch kategorii. Na dodatek, co niedziela na Facebooku Biblioteki Kraków publikowane są tzw. polecanki, czyli  propozycje lektur zgłaszane przez zaproszone znane osoby ze świata polskiej kultury i sztuki, które za pośrednictwem krótkich filmów z ich udziałem lub zdjęć wskazują na ulubione tytuły warte popularyzacji. Do tej pory wystąpili m.in. Izabela Trojanowska, aktorka i piosenkarka, Radek Rak, pisarz i laureat nagrody literackiej NIKE 2020 oraz Janusz Schwertner, dziennikarz i reporter i Jerzy Zoń, dyrektor teatru KTO. W kolejne niedziele pojawią się nowe postaci, lubiane i cenione, reprezentujące różne środowiska. Ich nazwiska przed publikacją na FB pozostają tajemnicą.

Biblioteka Kraków zaprasza miłośników książki do udziału w wyzwaniu  #52 tygodnie….,   zachęca do regularnego spędzania miłych chwil podczas lektury oraz poszerzania horyzontów czytelniczych, jak również do komentowania, zgłaszania własnych pomysłów i wyborów literackich na Facebooku Biblioteki Kraków.

Szczegóły na www.biblioteka.krakow.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie