50-te urodziny psiego detektywa! Scooby-Doo! Powrót na wyspę Zombie już na DVD!

środa 25.09.2019 do środa 02.10.2019

50-te urodziny psiego detektywa! Scooby-Doo! Powrót na wyspę Zombie już na DVD!

Nowe przygody najsłynniejszego psiego detektywa, który w tym roku obchodzi swoje 50-lecie! Wyrusz wspólnie z Brygadą Detektywów na wakacje i przekonaj się, że w miejscu, które przypomina raj, także można mieć kłopoty. Tym razem Scooby-Doo wraz ze swoimi przyjaciółmi zajmą się rozwikłaniem zagadki Wyspy Zombie. Najnowsza pełnometrażowa animacja to wypełniona akcją przygoda, która zabierze całą rodzinę w pełną wrażeń podróż do świata tajemnic. Film „Scooby-Doo! Powrót na Wyspę Zombie” zadebiutuje na DVD już 25 września.

Dołącz do Scooby-Doo, Kudłatego i Brygady Detektywów, którzy wygrali wakacje życia i chcą już na zawsze skończyć z rozwiązywaniem zagadek! Przybywają na tropikalną wyspę i meldują się w hotelu Wilmor. Velma, Daphne i Fred od razu zauważają, że wyspa jest niezwykle podobna do pewnego przerażającego miejsca, które już kiedyś odwiedzili. Spotkanie z armią zombie i upiornych ludzi-kotów szybko uświadamia im, że ten raj ma swoją cenę. Wskocz na pokład i udaj się w rejs ze Scooby-Doo i Brygadą Detektywów! Przekonaj się, czy odkryją zagadkę Wyspy Zombie! To zupełnie nowy pełnometrażowy film przygodowy, na który czekaliśmy 20 lat!

Reżyserami animacji są Cecilia Aranovich Hamilton (seria DC „Super Hero Girls”) oraz Ethan Spaulding („LEGO® DC Super Heroes: Flash”). Producentem wykonawczym został Sam Register („The Looney Tunes Show”, „Młodzi Tytani: Akcja!”), a za scenariusz odpowiada Jeremy Adams („LEGO® DC: Batman – Grunt to rodzinka”).  W oryginalnej wersji językowej filmu po raz kolejny usłyszymy Franka Welkera (Scooby-Doo i Fred Jones), Grey Griffin (jako Daphne Blake), Matthew Lillarda (jako Kudłaty Rogers) i Kate Micucci (w roli Velmy Dinkley).

Zombie to bardzo popularny temat w branży rozrywkowej, dlatego pragnęliśmy stworzyć zabawną, rodzinną wersję tego gatunku dla fanów Scooby-Doo! Postanowiliśmy kontynuować oryginalną, klasyczną historię z nową, porywającą fabułą. – mówi Mary Ellen Thomas, wiceprezes Warner Bros. Home Entertainment, ds. marketingu produktów TV i animacji – „Scooby-Doo! Powrót na Wyspę Zombie” to interesująca, pełna wrażeń animacja, która z pewnością przypadnie do gustu szerokiej publiczności. To klasyczny Scooby-Doo! z mieszanką nowoczesności, ciekawą historią i angażującymi bohaterami. To film, który każdy fan Scooby-Doo! musi posiadać w swojej kolekcji – dodaje Mary Ellen Thomas.

Kto należy do brygady detektywów:

Scooby-Doo

Scooby-Doo to wielki dog niemiecki z jeszcze większym apetytem, niechętnie ścigający duchy i potwory z resztą Brygady Detektywów. Zawsze jest gotów do przygód, ale woli zajęcia, które kończą się wielką ucztą. Gdy przyjaciele go potrzebują, Scooby-Doo pędzi na ratunek! Jego najlepszym przyjacielem jest Kudłaty — często można spotkać tę dwójkę, gdy uciekają przed potworem lub pożerają kanapki w Wehikule Tajemnic.

Kudłaty Rogers

Kudłaty jest najbardziej łakomym, fajtłapowatym i tchórzliwym członkiem brygady, ale jego przyjaźń ze Scooby-Doo pozwala mu przetrwać trudne chwile. Może i ucieka, gdy tylko zrobi się niebezpiecznie, ale gdy trzeba pomóc przyjaciołom, nigdy nie zawodzi! Specjalnością Kudłatego jest objadanie się, ale ma też wyjątkowy talent — jest świetnym brzuchomówcą, co nieraz pomogło Brygadzie Detektywów wydobyć się z tarapatów!

Fred Jones

Fred jest spoiwem całej Brygady Detektywów i zawsze o kilka kroków wyprzedza plany tropionego potwora. Traktuje zagadki jak pojedynek szachowy i uwielbia planować genialne, skomplikowane pułapki na duchy, wampiry i inne stwory!

Velma Dinkley

Velma jest mózgiem Brygady Detektywów. Dzięki analitycznemu umysłowi błyskawicznie odszyfrowuje znaczenie wskazówek. Grupa stara się trzymać razem, ale Velma często woli na własną rękę szukać kolejnego śladu. Słabością Scooby’ego-Doo są przekąski, a słabością Velmy — jej okulary. Bez swoich szkieł w czarnych oprawkach jest prawie zupełnie ślepa!

 Daphne Blake

Piękna, odważna i inteligentna Daphne jest najbardziej entuzjastyczną osobą w Brygadzie Detektywów. Nigdzie się nie rusza bez aparatu i notatnika, ponieważ w przyszłości chce zostać albo słynną autorką kryminałów, albo dziennikarką śledczą. Trudno powiedzieć, czy to ona, czy Velma jest najodważniejszą z całej Brygady, ale stanowczo to Daphne najczęściej wpada w tarapaty. Nie boi się pchać w trudne sytuacje, więc całe szczęście, że ćwiczyła sztuki walki!

50 lat minęło…

Scooby-Doo to bohater, którego kochają miliony dzieci i dorosłych. W tym roku fani na całym świecie świętują razem ze Scooby-Doo jego 50-te urodziny! Wiecznie głodny i skory do psot żółty dog niemiecki – prawdopodobnie najbardziej tchórzliwy detektyw wszech czasów zabawia widownię od 1969 r.

Pomysłodawcą serii o Scooby-Doo był Fred Silverman, legendarny producent telewizyjny, który pod koniec lat 60. ubiegłego wieku uznał, że ma już dość historii o superbohaterach. Postanowił wyprodukować nowy cykl będący połączeniem kryminału, komedii i filmu przygodowego. Swój pomysł przedstawił Williamowi Hannie i Josephowi Barberze, którzy z kolei zlecili Kenowi Spearsowi i Joemu Ruby wymyślenie postaci i napisanie scenariuszy do kilku odcinków. Pierwszy projekt – zatytułowany „Mysteries Five” – został odrzucony przez prezesa stacji Franka Stantona jako zbyt mroczny i przerażający dla dzieci, jednak to nie zniechęciło Silvermana. Podczas jednego ze służbowych lotów producent przypadkowo usłyszał piosenkę Franka Sinatry „Strangers in the Night”, w której słychać frazę Dooby-Dooby-Doo. To zainspirowało go do stworzenia nowego bohatera, a jednocześnie zmiany tytułu i ogólnej koncepcji serialu na bardziej komediową.

Serial opowiadający o perypetiach Tajemniczej Spółki – Velmy, Freda, Daphne, Kudłatego oraz ich gadającego psa Scooby-Doo – okazał się strzałem w dziesiątkę i stał się jedną z najcenniejszych pozycji w portfolio Hanna-Barbera. Od czasu pierwszej emisji we wrześniu 1969 roku studio wyprodukowało (pod własnym szyldem, a od 2001 roku jako część Warner Bros. Animation) 11 serii telewizyjnych i ponad 20 filmów pełnometrażowych. Fenomen objął również inne gałęzie branży rozrywkowej. Obecnie na rynku dostępne są również tematyczne komiksy i gry komputerowe, a fani mogą czerpać radość z niezliczonych gadżetów z bohaterami Scooby-Doo – od napojów, przez odzież i akcesoria papiernicze, aż po szczoteczki do zębów.

Materiały dodatkowe w wydaniu DVD:

  • Nowe tajemnice Scooby-Doo! Duchy starożytnych astronautów, cz. 1, cz. 2
  • Co nowego u Scooby-Doo? Noc żywej mumii

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:filmpatronatpolecamy