5 powodów, dla których warto uprawiać sport z dzieckiem

poniedziałek 18.07.2016 do wtorek 26.07.2016

Dzieci na rowerze

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że nasz sposób zachowania wpływa na przyszłość naszego dziecka. Warto zatem nauczyć je pozytywnego nawyku regularnego uprawiania sportu. Zalet ćwiczeń jest bardzo wiele i warto mieć świadomość tego jak wpływają one na zdrowie naszej pociechy oraz na relacje w rodzinie. Zachęcamy do zapoznania się z kluczowymi zaletami ćwiczeń z dziećmi.

1. Po pierwsze – sport to zajęcie dla każdego

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj aktywności fizycznej wybierzemy. Już z niemowlakami od 2 miesiąca życia możemy zacząć chodzić na basen, ucząc je tego, że aktywność fizyczna jest przyjemnością. Wspólne zajęcia dla rodzin z dziećmi są dostępne na wielu miejskich pływalniach. Kiedy dziecko będzie rosnąć, na pewno chętnie będzie wciąż chodzić na zajęcia na basenie. Większość niemowlaków nie boi się wody – warto rozpocząć naukę pływania w okresie zanim pojawią się obawy z nią związane.

2. Po drugie – sport to zabawa

Ważne jest pokazanie dziecku, że sport może być zabawą i może sprawiać naprawdę dużo przyjemności. Wybierając się na wycieczkę nie zapomnijmy spakować piłki – dziecko na pewno chętnie będzie się bawiło z rodzicami w gry nawiązujące do piłki nożnej czy koszykówki. Dziecko obserwuje nasze zachowania i widzi, że podczas wspólnej zabawy piłką dużo się śmiejemy i rozmawiamy – w ten sposób wyrabia się skojarzenie, że sport daje dużo radości i dziecko dużo chętniej będzie uczestniczyć we wszystkich zabawach, jakie mu zaproponujemy.

3. Po trzecie – sport to nauka

Gdy dziecko zaczyna już chodzić, możemy podsunąć mu pomysł jazdy na rowerku. Dla maluszków proponujemy rowerki bez pedałów – dziecko odpycha się nogami od podłoża i w ten sposób wprawia rower w ruch. Takie pojazdy uczą dziecko równowagi – kiedy po kilku latach wsiądzie na rower dwukołowy, o wiele łatwiej i szybciej nauczy się na nim jeździć. Sklepy rowerowe proponują nam szereg sprzętów dla dzieci w różnym wieku, warto przeglądnąć ich ofertę, np. na nowym sklepie bikester.pl. Na pewno bez trudu dobierzemy odpowiedniej wielkości rower.

Sklepy proponują nam:

  • Rowerki biegowe – odpowiednie dla najmłodszych dzieci,
  • Rowerki dziecięce 12’’-18’’,
  • Rowerki dziecięce 20’’,
  • Rowerki dziecięce 24’’.

Przy wyborze roweru kierujmy się wiekiem i wzrostem dziecka oraz jego upodobaniami co do koloru. Obecnie panuje moda na jazdę na rowerze, a taki zdrowy trend warto promować. Na pewno pomoże nam w tym ładny rower, na który dziecko będzie wsiadać z prawdziwą radością.

Sklep z rowerami dla dzieci

Ładny rowerek z pewnością doda chęci do jazdy na rowerze każdemu dziecku. Przy wyborze rowerku bierzmy pod uwagę nie tylko bezpieczeństwo, cenę, lecz także atrakcyjność wizualną.

 

4. Po czwarte – sport to dobre relacje rodzinne

Nie da się ukryć, że osoby, które spędzają razem dużo czasu, nawiązują trwałe i silne relacje. Warto zadbać o taką relację z dzieckiem. Podczas spędzania czasu na wspólnym uprawianiu sportu uczymy się współpracy, poznajemy lepiej swoje słabe i mocne strony. Uczymy się ufać osobom, z którymi spędzamy czas – rodzice, którzy ćwiczą razem z małym dzieckiem, uczą je powielania tych zachowań w starszym wieku. Maluszek uczy się jazdy na rowerku bez pedałów pod czujnym okiem rodziców, następnie dorasta i zaczyna wraz z rodzicami używać coraz większych, bardziej profesjonalnych rowerów i wyjeżdża na rodzinne wycieczki rowerowe.

5. Po piąte – sport to zdrowie

Nikogo chyba nie musimy przekonywać do tego, że uprawiając sport dbamy o nasze zdrowie. Regularne uprawianie sportu ma pozytywny wpływ na nasz układ krwionośny i oddechowy, pozwala na utrzymanie szczupłej sylwetki i zmniejsza oznaki starzenia się. O pozytywnym wpływie sportu na nasze ciało i komfort życia wiele się słyszy – nie można zatem powiedzieć, że wiedza w tym zakresie jest przed nami zakryta, dlatego warto pokazać naszemu dziecku te pozytywne aspekty uprawiania sportu. Warto poświęcić swój czas i energię, aby nauczyć dziecko regularnego uprawiania sportu. Dzięki temu nasz maluch będzie cieszył się zdrowiem i świetną kondycją.

Trzy najpowszechniej uprawiane wśród Polaków sporty:

graf-sport

Dane na podstawie wg. CBOS – http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2013/K_129_13.PDF

 

 

 

 

 

 

 

 

Zalet uprawiania sportu w rodzinie jest znacznie więcej! Dlatego warto znaleźć taki rodzaj sportu, który sprawia każdemu przyjemność i korzystać z możliwości, jakie daje wspólna pasja.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także