5. Mały książkomaniak zaprasza we wrześniu

Dom Kultury 502
📅 poniedziałek 25.09.2017 do czwartek 28.09.2017
Mały książkomaniak

25 września o godzinie 10 w Domu Kultury „502” odbędzie się spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz, jedną z autorek historycznej serii Wydawnictwa Literatura.

Łodzianka, historyk, pedagog, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka historii w szkole podstawowej i gimnazjum.

Laureatka I nagrody IBBY. Jej powieść dla młodzieży „O melba!” uznana została Książką Roku 2002. W 2003 r. „O melba!” znalazła się w katalogu Instytutu Adama Mickiewicza „Nowe książki z Polski” przygotowanym na targi książki w Bolonii. Jej „Stan podgorączkowy” i „Będę u Klary” były nominowane do nagrody IBBY. „Korniszonek”, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich, a książka „Muchy w butelce” nominowana była w 2009 roku do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś.
www.grazynabakiewicz.pl

28 września o godzinie 10 naszym gościem będzie ilustratorka książek dla dzieci Małgorzta Flis, która poprowadzi dwa warsztaty plastyczno-literackie.

Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia malarstwo, pastele, grafikę projektową, tworzy ilustracje książkowe.

Jako grafik-projektant pracuje dla wielu wydawnictw i agencji reklamowych. Projektuje serie wydawnicze, okładki płytowe, kalendarze, plakaty i wizualizację firm.

www.malgorzataflis.pl

Oba spotkania będą transmitowane na żywo na naszym profilu na Facebooku. Wstęp na wydarzenia wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona, w sprawie zapisów prosimy o kontakt: klub@malyksiazkomaniak.pl

„Mały książkomaniak” 2017 jest współfinansowany przez Miasto Łódź oraz Veolię.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęli:

Radio Łódź, Czas Dzieci, Miasto Dzieci, Dziennik Łódzki i Plaster Łódzki

Partnerzy: Wydawnictwo Literatura, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi