5 edycja ogólnopolskiego projektu doskonalącego dla nauczycieli szkół i przedszkoli – Polski Maraton Artystyczny

📅 sobota 18.11.2017

Zapraszamy na 5 edycję ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Maraton Artystyczny, skierowanego do nauczycieli szkół i przedszkoli, studentów pedagogiki, animatorów zabaw dziecięcych oraz twórczych rodziców.

Maraton Artystyczny to innowacyjna forma warsztatów muzycznych, plastycznych, sportowych i tanecznych. Warsztaty odbywają się w ciągu jednego dnia (sobota lub niedziela) i przebiegają równolegle w grupach warsztatowych, dzięki temu każdy uczestnik uczestniczy we wszystkich 3 formach doskonalenia.

W poprzednich edycjach wzięło udział 8256 Maratończyków. We wszystkich warsztatach doskonalących organizowanych przez CEA „Muzylek Moni” wzięło udział około 70 000 uczestników. Przez 12 lat działalności przeprowadzono 1885 szkoleń w całej Polsce.

PROGRAM POLSKIEGO MARATONU ARTYSTYCZNEGO:

Promocja Miasta Krakowa oraz legendy o Wandzie, która rozsławiła imię Polski w świecie.

Zapoznanie nauczycieli z różnych regionów Polski z dorobkiem kulturowym małopolski oraz Miasta Krakowa (tańce, zabawy, piosenki, wytwory artystyczne, stroje regionalne).

Innowacyjne i autorskie doskonalenie zawodowe nauczycieli oraz osób pracujących z dziećmi z zakresu muzyki, tańca, plastyki i sportu.

Promowanie zdrowego stylu życia oraz dbania o środowisko.

Zachęcanie do uprawiania sportu, przygotowanie dzieci w całym kraju do kibicowania podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018.

Rozbudzanie pozytywnego patriotyzmu.

Zapoznanie uczestników z programem muzyczno-teatralnym, przygotowanym na 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczestnicy podczas szkolenia otrzymują dwie płyty z autorską muzyką, konspekt z materiałami edukacyjnymi, wykonane przez siebie prace plastyczne, zaświadczenie oraz upominki od sponsorów i partnerów wydarzenia.

Co zabrać na maraton?

Obowiązkowo dobry nastrój, uśmiech oraz energię na cały dzień. Wygodne obuwie zamienne, ewentualnie drugi komplet ubrań oraz dla chętnych osób przebranie zgodne z tematyką maratonu (kolorystyka barw narodowych, stroje ludowe, kostiumy legend polskich, moda ekologiczna).

Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest Polsce, dlatego już dziś bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli na  Polski Maraton Artystyczny:

2 i 3 grudnia 2017 roku zapraszamy do WARSZAWY

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

10 lutego 2018 roku zapraszamy do WROCŁAWIA

3 marca 2018 roku zapraszamy do SZCZECINA

17 marca 2018 roku zapraszamy do KRAKOWA

14 kwietnia 2018 roku zapraszamy do RZESZOWA

12 maja 2018 roku zapraszamy do GDAŃSKA

Szczegóły oraz zapisy na stronie www.maratonartystyczny.pl

Biorąc udział w Maratonie Artystycznym wspierasz działalność Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Patronami Maratonu Artystycznego są:
Małopolskie Hospicjum dla Dzieci, Miesięcznik nauczycieli wychowania przedszkolnego Bliżej Przedszkola, Miasto Dzieci, Portal dla nauczycieli Pedagogika Specjalna, CEA Muzylek Moni, Portal dla nauczycieli Małe pomysły – Duże Inspiracje

Partnerami i firmami wspierającymi Maraton Artystyczny są:
healthy plan by ann – Anna Lewandowska, Folkstar, Wydawnictwo Epideixis, Tęczowa Muzyka, Funny Bunny Bag, Centrum Akson, Staedtler, Happy Color, Fiorello, Amos, Mega Stroje, Tuban, Sklep Animatora

Do zobaczenia na Polskim Maratonie Artystycznym!

W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji i zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Monika Kluza
Organizator projektu
tel.: 507 949 736
e-mail: monika@muzylekmoni.pl