4. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci

Wrocławski Teatr Lalek mapa

sobota 28.05.2016 do piątek 03.06.2016

Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu

28 maja rozpocznie się tygodniowe święto sztuk performatywnych dla młodych widzów i ich opiekunów.

Tegoroczna, 4. edycja Przeglądu ma charakter wyjątkowy, otwiera bowiem uroczyste obchody 70-lecia Wrocławskiego Teatru Lalek, została także włączona do oficjalnego programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

70 wydarzeń kulturalnych

25 spektakli teatralnych z kraju i zagranicy
40 interdyscyplinarnych bezpłatnych warsztatów

Trwający przez tydzień festiwal rozpocznie się – już tradycyjnie – prapremierą. W tym roku będzie to spektakl „Yemaya – Królowa Mórz” na podstawie sztuki Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reżyserii Martyny Majewskiej. Napisany na zamówienie teatru, utrzymany w baśniowej poetyce tekst opowiada o małym Omarze, który próbuje uciec ze swojego ogarniętego wojną kraju i przepłynąć łódką morze. Celem tej podróży i obiektem marzeń chłopca jest lepszy świat – nowa Ziemia Obiecana, bezpieczna i przyjazna obcym.

W tym roku, jak i w latach ubiegłych, duża część zaproszonych na festiwal produkcji to spektakle oparte na nowych polskich sztukach. Aż trzy przedstawienia są prapremierami dramatów Maliny Prześlugi, w programie pojawią się ponadto sztuki Marty Guśniowskiej i Joanny Gerigk w reżyserii autorek. Nowością jest obecność w programie Przeglądu twórców znanych dorosłej publiczności, debiutujących w teatrze dla dzieci: Remigiusza Brzyka, Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk czy Tomasza Karolaka.

http://www.przeglad.teatrlalek.wroclaw.pl/index.php

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek ma w swoim repertuarze adaptacje utworów z kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej (m.in. powieści Astrid Lindgren i Tove Jansson) oraz najpopularniejszych baśni. Gra jednak nie tylko klasykę. Ostatnie premiery to w większości …

Więcej

Adres:

pl. Teatralny 4
50-051 Wrocław


Kontakt:

71 335 49 01
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl
http://www.teatrlalek.wroclaw.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:teatr