4 Pory Muzyki – Biało-Czerwone – płyta z piosenkami dla dzieci

wtorek 04.09.2018 do wtorek 18.09.2018

4 Pory Muzyki – Biało-Czerwone - płyta z piosenkami dla dzieci

4 Pory Muzyki to nazwa projektu muzycznego powstałego w Łodzi. Wydawana właśnie płyta zawiera uniwersalne, różnorodne, zabawne i edukacyjne piosenki dla dzieci. Połączenie naturalnego, dziewczęcego głosu 13 letniej Julki Rosak z głosem autora i kompozytora wszystkich piosenek – Rafała Tomczyka, daje bardzo pozytywny efekt. Na płycie wyróżnia się również gra Michała Karkusińskiego na instrumentach klawiszowych i programowanie Łukasza Robakiewicza.

Płyta 4 Pory Muzyki to zestaw bardzo urozmaiconych zarówno w brzmieniu jak i treściach piosenek, które mogą podobać się nie tylko dzieciakom, ale również ich rodzicom. Każda piosenka to jakby osobny projekt. Część utworów ma znamiona przebojów i to w szerszej skali, wykraczającej poza kategorię piosenki dziecięcej.

Charakter prezentowanego materiału staje w opozycji do „plastikowych” brzmień współczesnych piosenko podobnych produkcji. Autor starał się o to, aby oprócz muzycznej zabawy przemycać również wartości edukacyjne. Tytuł projektu jest spójny z pojawiającymi się na płycie piosenkami o każdej z pór roku. Wartością dodaną jest również możliwość zaśpiewania wybranych piosenek z wersjami instrumentalnymi. Na płycie wyróżniają się takie piosenki jak Biało czerwone, Najpiękniejsze słowa świata, List do Fryderyka czy Pociąg do książki. Honorowy patronat nad płytą objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska.

Skład:
Rafał Tomczyk – autor i kompozytor wszystkich utworów; gitary, instrumenty klawiszowe, wokal
Michał Karkusiński – instrumenty klawiszowe
Julia Rosak – wokal

Gościnnie:
Kuba Piotrowski – wokal
Basia Tomczyk – wokal
Mikołaj Widawki – instrumenty klawiszowe
Dominika Malik – flet poprzeczny
Artur Leshy Lesiak – gitara basowa
Józefowski chórek dziecięcy

Programing, realizacja nagrań, mix i mastering – Łukasz Rogini Robakiewicz
Wydawca: SOLITON (www.soliton.pl)

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie