38. Dni Bełchatowa – koncerty gwiazd i moc rodzinnych atrakcji

Błonia przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie
📅 sobota 01.07.2017 do niedziela 02.07.2017
38. Dni Bełchatowa
Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska, wraz z Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie zapraszają na 38. Dni Bełchatowa. Koncerty gwiazd, występy bełchatowskich zespołów artystycznych, stoiska animacyjne dla dzieci oraz mnóstwo zabawy i pozytywnej energii – to wszystko będzie czekać na bełchatowian podczas tegorocznych Dni Bełchatowa, które odbędą się w dniach 1 – 2 lipca na Błoniach przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.

Słońce rozlewa się nad miastem, dzień staje się dłuższy a wiosenno-letnia aura zachęca mieszkańców do wyjścia z domu – to znak, że przed nami Dni Bełchatowa!
Tegoroczne dni miasta już tydzień wcześniej, bo 23 czerwca, zainaugurują koncerty pod hasłem „Koniec szkoły na ROCKOWO” (scena plenerowa MCK PGE Gigantów Mocy). Jak co roku, nie zabraknie mocnych rytmów, pozytywnej energii i szaleństwa pod sceną. Dla bełchatowian zagrają lokalne grupy (Ye!denaście, RAIL, Sleepwalker) oraz gwiazda wieczoru – legenda polskiego rocka, zespół TSA.

Tydzień później, w pierwszy weekend lipca dni Bełchatowa przeniosą w tradycyjne miejsce – do popularnego parku Olszewskich. W sobotę (1.07) na scenie pojawią się Magda Pawlak, Magda Femme, Szymon Chodyniecki, Mezo a dzień muzycznej zabawy zwieńczy koncert zespołu Pectus. Pierwszy dzień zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

Niedziela (2.07) upłynie z kolei pod znakiem zabawy i kultury. Swoje popisy zaprezentują grupy wokalne oraz taneczne działające przy Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie; w muzyczną podróż, za sprawą koncertu międzypokoleniowego zabiorą nas trzy pokolenia artystów, natomiast dzieci z bełchatowskich przedszkoli przedstawią program artystyczny nawiązujący do naszego miasta, jego historii i rozwoju.
Na scenie wystąpią bełchatowscy wykonawcy a wśród nich: Weronika Pochopień, Anna Serafińska zespół Thrudy oraz Mobilizacja. Na rodziny z dziećmi czekać będą specjalne stoiska animacyjne, przy których będzie można stworzyć ceramiczne naczynia czy wziąć udział w doświadczeniach naukowych.

Program:

1 lipca | 38. Dni Bełchatowa
16.10 – 16.40 | Klaudia Pawlak
16.50 – 17.40 | Magda Femme
17.50 – 18.50 | Szymon Chodyniecki
19.00 – 20.00 | Mezo
20.30 – 22.00 | Pectus
22:00 | Dyskoteka pod gwiazdami

2 lipca | 38. Dni Bełchatowa
Początek: godz. 15:00
| Miejska Orkiestra Dęta „Grocholice”
| Wokaliści SP nr 1
| „Bełchatów moje miasto, moja mała ojczyzna” – program artystyczny bełchatowskich przedszkoli
| UP Studio Daniel Dobrzyński
| „A`vista” MCK
| Studio tańca „Etiuda” Dawid Fiszer
| Grupy taneczne MCK
| Zespół jazzowy MCK
| Grupa folklorystyczna “Rajka” MCK
| „Super Stars” UTW MCK
19:00 – Koncert międzypokoleniowy „Muzyczna podróż”
19:40 – Weronika Pochopień
20:05 – Anna Serafińska
20:30 – Thrudy
21:30 – Mobilizacja

Działania animacyjne pod sceną:
Stoiska: ceramiczne, plastyczne, naukowe, modelarskie, rękodzielnicze, workszopa, fotograficzne (BTF).
Ponadto: animacje dla dzieci, harcerski obóz- ZDB, artysta balonowy Daniel Chmieliński „Balonart”, Klub NIPPON MCK, Stoisko Fundacji „Nitka”, aktywna strefa sportowa – MCS.