365 dni dookoła świata z Nelą Małą Reporterką

środa 20.07.2016 do czwartek 11.08.2016

Przygodnik Nela Mała Reporterka

Kiedy przypada Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk? Czy nosorożce potrafią pływać? Jaki kształt ma Tanzania? Dlaczego zebry mają paski? Świat jest taki ciekawy! Żeby codziennie go poznawać niezbędny jest kalendarz, tylko nie taki zwykły. Potrzebny jest Przygodnik!

„Przygodnik 2016/ 2017. 365 dni dookoła świata z Nelą” to druga edycja kalendarza szkolnego stworzonego z myślą o uczniach szkół podstawowych oraz gimnazjów. Dzięki szkolnemu organizerowi, dzieci nie tylko pamiętają o najważniejszych świętach i wydarzeniach w ciągu roku, ale także poznają interesujące zjawiska przyrodniczo- kulturalne z całego świata.

Każdy miesiąc w Przygodniku dotyczy innego kraju. We wrześniu będzie to Tanzania, w grudniu Włochy, a w kwietniu razem z Nelą czytelnicy udadzą się do Egiptu. Uczniowie poznają nie tylko najważniejsze informacje o danym regionie, ale również charakterystyczne dla niego ciekawostki.

Nela jako mała gospodyni, oprowadza czytelnika po zakątkach kalendarza, zadaje dużo pytań i zachęca do interakcji. Dzieci rozwijają swoją wyobraźnie dzięki różnym zdaniom, jakie stawia przed nimi Nela. Wspólnie przygotowują rysunki, wymyślają historie z podróży oraz opisują, co ciekawego zdarzyło się w ostatnim tygodniu. Dodatkowo, dzięki zamieszczonym na końcu kalendarza naklejkom, najmłodsi mogą oznaczać w kalendarzu ważne dla nich daty, takie jak urodziny czy imieniny członków rodziny i przyjaciół.

Z pomocą kalendarza „Przygodnik 2016/ 2017. 365 dni dookoła świata z Nelą”, dzieci uczą się nie tylko planowania swoich obowiązków oraz czasu wolnego, ale również poznają świat.

Przygodnik 2016/ 2017. 365 dni dookoła świata z Nelą
Wydawnictwo: National Geographic, lipiec 2016
Oprawa: miękka
Liczba stron: 150
Format: 14.5 x 19.0 cm
Więcej informacji TUTAJ

Przygodnik Nela Mała Reporterka
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie