360. rocznica obrony Krakowa przez wojska Czarnieckiego przed Szwedami

sobota 20.06.2015

360. rocznica obrony Krakowa przez wojska Czarnieckiego przed Szwedami

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Polski Regiment Odprzodowy, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej serdecznie zapraszają na 360. rocznicę obrony Krakowa przez wojska Czarnieckiego przed Szwedami – 1655 rok pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Miejsce: Kraków, Barbakan
Czas: 20 czerwca 2015
Początek: godzina 14:00

W programie zaplanowano:

14.00   Barbakan załoga   prowadzi życie obozowe, przegląd zgromadzonych wojsk,

14.30    Czarniecki z wojskiem polskim wychodzi spod Wawelu przez Rynek i wzmacnia załogę Barbakanu,

14:45    Wojska szwedzkie kierują się pod Barbakan i oblegają mury.

15.00   Inscenizacja:

-Wystrzały muszkietowe, negocjacje Szwedów, harcownicy i popisy, potyczka ze Szwedami,

-Wysłanie parlamentariuszy przez Czarnieckiego, poddanie się obrońców, Szwedzi robią musztrę,

-Czarniecki paradnie wychodzi z wojskiem, Szwedzi zajmują   Barbakan.

Po inscenizacji pokazy na Jarmarku Świętojańskim pod Wawelem.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Muzeum Krakowa

Muzeum gromadzi obiekty dotyczące kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy.

Wśród kolekcji muzealnych, na pierwszym miejscu należy wymienić zbiory ikonograficzne - widoki …

Siedziba główna:
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35

centrala: (012) 61-92-30
info@mhk.pl

Boże Narodzenie z 5.10.15.