31. Wrocławski Finał WOŚP

sobota 28.01.2023 do niedziela 29.01.2023

WOŚP Wrocław
W ten styczniowy dzień w całym kraju tysiące wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz trzydziesty pierwszy wyjdą na ulice nie tylko polskich, ale i zagranicznych miast, aby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.
Dzięki hojności darczyńców Fundacja WOŚP przez lata działalności zakupiła urządzenia medyczne za kwotę ponad 1 miliard 750 mln zł. W nadchodzącym roku Fundacja prowadzi zbiórkę na zakup urządzeń pozwalających na przyspieszenie diagnostyki sepsy co umożliwi skuteczniejsza terapię poprzez szybsze wdrożenie celowanego i najwłaściwszego leczenia. Tym razem cel Finału obejmuje nie tylko dzieci, a skierowany jest do wszystkich, niezależnie od wieku.
Hasło 31. Finału to „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wielogodzinna impreza, którą wydłużamy o wieczorne koncerty klubowe również w dni poprzedzające główne wydarzenia.
Wrocław, jak co roku, będzie grał najgłośniej jak się tylko da! Wszystkie atrakcje odbędą się na Rynku oraz w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.
Na Rynku każdy znajdzie coś dla siebie. Pojawią się pojazdy różnej maści – motocykle, klasyczne samochody, samochody firmy Nawrot, pojazdy strażackie czy dźwig MPK, który został wystawiony na jedną z aukcji WOŚP.
Po rynku w trakcie całego dnia będą kwestowały razem z wolontariuszami Golden Retrivery, które tylko czekają, aż ktoś pogłaszcze je po ich puchatych pyskach! Najmłodsi na pewno nie będą się nudzić – specjalnie dla nich zostanie zbudowane wesołe miasteczko, na którym stanie sporo atrakcji dla mniejszych i większych! Fanów gitarowych brzmień zapraszamy do Muzycznej Strefy Gitarowego Rekordu Świata. Otrzymacie tam gadżety Gitarowego Rekordu Świata 2023, który odbędzie się tradycyjnie 1 maja, a także będziecie mogli sami wystąpić na scenie i zostać gwiazdą wrocławskiego Finału WOŚP.
Muzycznych wrażeń oczywiście nie zabraknie. Na Rynku stanie scena, która ugości niesamowitych artystów. Zaczniemy od występu IPS INTERNATIONAL CHOIR, czyli chóru złożonego z czterdziestki niesamowitych dzieci kilkunastu różnych narodowości. Chór prowadzą nauczycielki z szkoły IPS, Aleksandra Zembroń i Alicja Łopatto, które są również twórczyniami programu „Wroclaw International Performing Arts by IPS” dla dzieci i młodzieży zafascynowanych muzyką.
Na scenie zawita też SHAMLA KALBELIA SAPERA GROUP – czyli taneczno-muzyczny zespół ludowy z Indii. Na WOŚPowej scenie zaprezentuje taniec Kalbelia – typowy dla pustynnych plemion Radżastanu oraz kilka innych stylów tanecznych ze swojej prowincji. To wszystko w połączeniu z tradycyjnymi śpiewami i muzyką. Pojawi się też gratka dla najmłodszych – koncert “MAM TĘ MOC”, czyli piosenki z filmowych bajek Disney’a oraz Akademii Pana Kleksa. Stworzymy też wspólnie Wielki Chór Świątecznej Pomocy i zaśpiewamy razem “Wrocławską piosenkę, czyli “Mkną po szynach niebieskie tramwaje.” Na scenie pojawią się również najlepsi wrocławscy gitarzyści z projektem “GITAROWE RIFFY I SOLÓWKI WSZECH CZASÓW ”, którzy dostarczą nam nieco rockowych emocji. Zagramy też razem legendarne “Hey Joe” Jimiego Hendrixa, którym rozpoczniemy oficjalne odliczanie do Gitarowego Rekordu Świata 2023!
Na WOŚP-owej scenie, zaraz przed światełkiem do nieba, odbędzie się niesamowite widowisko. Wystąpi DZIUBEK BAND wraz z GOŚĆMi, czyli pierwsza w Polsce profesjonalna Orkiestra Dęta. Muzycy grają w wersji koncertowej oraz tanecznej, a także wykonują najtrudniejsze kompozycje muzyki klasycznej, filmowej oraz rozrywkowej w brzmieniu, jak dotąd, niespotykanym w Polsce. Będzie to dwugodzinna orkiestrowa uczta, na której gośćmi Dyrygenta będzie wielu znanych artystów i wokalistów.
Już wcześniej zapraszamy na koncerty do Starego Klasztoru! Tam orkiestrowanie rozpocznie się już w piątek 27 stycznia.
Miłośników dobrego rocka zapraszamy do Sali Witrażowej w Starym Klasztorze, gdzie zagrają zespoły uważane za nadzieję wrocławskiej sceny rockowej – HOLLOW SIGN, OVERDOSE, PINK RITUAL i HIPNOTYK W sobotę, 28 stycznia, grę dla WOŚP kontynuować będą – THE BRESLAUERS, KOŁDRA, LUIZA KALITA oraz UNDER THE SHOWER. Tego samego dnia zapraszamy również miłośników żeglarskiej muzyki do Sali Gotyckiej Starego Klasztoru, gdzie zagrają najlepsze wrocławskie zespoły – ORKIESTRA SAMANTA, ZA HORYZONTEM, JAN i KLAN, W STRONĘ PORTU, ZNIENACKA PROJECT i KRZYKAŚKI oraz ulubieńcy wrocławskiej publiczności – zespół BANANA BOAT pochodzący ze Śląska.
W niedzielę zapraszamy również na koncerty do Starego Klasztoru, który pełni rolę drugiej oficjalnej sceny wrocławskiego Finału WOŚP. O godz.15:30 rozpoczniemy od projektu KOBIETY MAJĄ GŁOS!, w którym usłyszymy aż 12 utalentowanych wokalistek z naszego miasta, znanych już publiczności z telewizyjnych talent-show, jak The Voice of Poland, Szansa na Sukces, Must Be The Music oraz licznych projektów muzycznych prezentowanych w klubach w całej Polsce. Następnie usłyszymy ciepłe rytmy reggae uwielbianego przez wrocławską publiczność zespołu BETHEL, który zagra specjalny koncert dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zabraknie też gitarowych brzmień i wspólnego śpiewania – projekt “PRZEŻYJ TO SAM!” pod kierownictwem Marka „Stinga” Popowa zagra największe gitarowe hity, Zaraz po światełku do nieba zaprezentuje się obchodzący 18. urodziny czołowy przedstawiciel polskiej sceny alternatywnej – zespół MUCHY z Poznania. Świętuj z nami, pobijemy kolejny rekord zbiórki! Nie może Cię zabraknąć!
Rozkład Jazdy Finału WOŚP
SALA WITRAŻOWA W STARYM KLASZTORZE – 27.01.2023 godz.19:00
HOLLOW SIGN
OVERDOSE
PINK RITUAL
HIPNOTYK
SALA WITRAŻOWA W STARYM KLASZTORZE – 28.01.2023 godz.19:00
THE BRESLAUERS
KOŁDRA
LUIZA KALITA
UNDER THE SHOWER
SALA GOTYCKA W STARYM KLASZTORZE – 28.01.23 godz.19.00
SHANTYMANI GRAJĄ DLA WOŚP
BANANA BOAT
ORKIESTRA SAMANTA
ZA HORYZONTEM
JAN i KLAN
W STRONĘ PORTU
ZNIENACKA PROJECT
KRZYKAŚKI
SALA GOTYCKA W STARYM KLASZTORZE – 29.01.2023
15.30 KOBIETY MAJĄ GŁOS! Zaśpiewają: ULA ISSEL, NATALIA PODWIN, NIKOLA WARDA, NATALIA JUSZCZYSZYN, OLA TUROŃ, ANIA KŁYS, MONIKA WIŚNIOWSKA-BASEL, JOANNA CHOLEWA „PINUTA”, PAULINA CYNKAR, ANNA NGUYEN, ANGELIKA KLIMEK, WIKTORIA WLAŹLIK.
17.20 BETHEL
18.30 PRZEŻYJ TO SAM! – przeboje polskiego rocka 20.30 MUCHY
20.30 MUCHY
SCENA RYNEK – 29.01.2023
13:10 – IPS INTERNATIONAL CHOIR
13:30 – MAM TĘ MOC! – piosenki z bajek Disneya
15.00 – Zaśpiewaj z nami „Mkną po szynach niebieskie tramwaje”
16.00 – GITAROWE RIFFY I SOLÓWKI WSZECH CZASÓW
17.30 – Zagraj z nami „Hey Joe” przed Gitarowym Rekordem Świata 2023
17:40 – SHAMLA KALBELIA SAPERA GROUP (Indie) 18:30 – DZIUBEK BAND + GOŚCIE
20:00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA
Na wrocławskim Rynku będzie można spotkać:
● Dźwig MPK – Aukcja WOŚP
● Konna Straż Miejska
● Foodtruck Tarczyński
● Muzyczna Strefa Gitarowego Rekordu Świata
● Wesołe Miasteczko
● Klasyczna Strefa Wrocław
● Samochody firmy NAWROT
● Golden Retriver WOŚP
● Ochotnicza Straż Pożarna z psami
● Panthers Wrocław
● Fotobudka
● Wodna Służba Ratownicza
● Koło Naukowe LEM Politechniki Wrocławskiej
● ZSS “Strzelec”
● Grupa Moto Serca
● Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Starówka
● Stowarzyszenie Twierdza 15 – INFIDELS
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie