Jadzia Pętelka

30. Festiwal Piosenki Dziecięcej KOLOROWE NUTKI

📅 czwartek 21.05.2015
30. Festiwal Piosenki Dziecięcej KOLOROWE NUTKI

Przede wszystkim zależy nam jednak na stworzeniu wspólnej, dobrej zabawy, z odrobiną współzawodnictwa. Poprzez udział w Festiwalu dzieci poszerzają swoje zainteresowania muzyczne i wymieniają doświadczenia. Dla większości z nich jest to pierwsze zetknięcie z profesjonalną sceną i dużą widownią. Początkowo Festiwal swoim zasięgiem obejmował tylko miasto Kraków. Z każdym rokiem przybywało chętnych do wzięcia w nim udziału. Z czasem dotarł również do miejscowości całego województwa, a obecnie także do odległych zakątków Polski.

Przez te wszystkie lata, na scenie NCK, można było usłyszeć piosenki z repertuarów:  Natalii Kukulskiej, Majki Jeżowskiej, Krzysztofa Antkowiaka, zespołu „Fasolki", „Gawęda". Nie zabrakło również typowego repertuaru przedszkolnego np.: „Kolorowe kredki", „Kwiatki – bratki", „Jadą, jadą misie". Starsze dzieci sięgały po piosenki znanych polskich wykonawców, takich jak:  Maryla Rodowicz, Danuta Błażejczyk, Hanna Banaszak, Edyta Gepert, Urszula, Eleni.

19-20 maja (wtorek-środa), godz. 9.00
przesłuchania

21 maja (czwartek), godz. 10.00, sala teatralna
koncert finałowy

Wszystkich, bez wyjątku, i dużych i małych oraz bez względu na umiejętności wokalne, zapraszamy na Koncert Finałowy, , który odbędzie się w czwartek 21 maja  o godz. 10.00. Przesłuchania finałowe poprowadzą „Lucky Luks" czyli Łukasz Biega i Łukasz Wojtusik. W koncercie wystąpią dzieci i młodzież wyłonieni w trakcie dwudniowych przesłuchań.

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, dobrą zabawę, liczne konkursy i dużo humoru.

WSTĘP NA KONCERT JEST BEZPŁATNY!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.