3 Nowohucki Festiwal Sportu – Bieg przedszkolaka i bieg rodzinny

os. Szkolne 39
📅 sobota 24.09.2016
Bieg przedszkolaka
Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na naszą III edycję imprezy plenerowej, podczas której rozegrany zostanie

III Nowohucki Bieg wokół Zalewu na 5 km.

Zapisy do biegu możliwe pod linkiem

Już w drugiej połowie września po raz trzeci Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Wschód wspólnie z Fundacją Sportowy Kraków oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa zorganizuje imprezę sportową, której finał odbędzie się w klimatycznej lokalizacji Nowej Huty, na obiektach sportowych znajdujących się obok malowniczego Zalewu Nowohuckiego, na os. Szkolnym 39.

Rozpoczęcie Festiwalu zarezerwowane jest na godzinę 11.00, a zakończenie około godz. 18.00.

Głównym wydarzeniem jest Bieg Nowohucki wokół Zalewu na 5 km, którego start jest przewidziany na 13.00. Jest to bieg  dla osób, które ukończyły 14 rok życia, natomiast dla pozostałych uczestników przewidziane są inne biegi tego dnia, tj.: bieg przedszkolaka, bieg rodzinny w parach na 500 m oraz sztafetowe biegi rodzinne.

Każde dziecko biorące udział w Biegu Przedszkolaka otrzyma medal i dyplom. Dodatkowo będzie miało okazję wygrać maskotki i loty widokowe balonem. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły w tym dniu wziąć udział również w Biegu Rodzinnym oraz w losowaniu atrakcyjnych nagród. Imprezie towarzyszyć będą liczne stacje sportowe i dodatkowe atrakcje, w tym wata cukrowa i popcorn.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Przesłanie tegorocznego  Festiwalu brzmi: „rodzinnie i na sportowo” zatem tym samym oczekiwana jest integracja rodzinna oraz aktywne spędzanie czasu podczas tego dnia. Dodatkowo zorganizowany będzie widowiskowy turniej dla rodzin (z myślą o męskim wydaniu piłki nożnej – Bubble Football), gdzie ojciec z synem będzie miał możliwość „zagrania w poważną piłkę nożną”.  Przewidujemy również  moc innych atrakcji,  jak strefa animacji i rozrywki dla najmłodszych, z efektownym pokazem możliwości i sprzętu Policji.

Osoby, które w tym dniu  postanowią wybrać się na nasz stadion będą miały możliwość spotkania się , być może po raz pierwszy w życiu z oryginalną dyscypliną Futbolu Amerykańskiego. Natomiast przedszkolaki staną w szranki z prawdziwymi futbolistami w przeciąganiu liny. Atrakcji zapowiada się wiele, a sfinalizowane zostanie to bajecznym, zapierającym dech w piersi startem kilku, potężnych balonów na ciepłe powietrze ze stadionu sportowego.

Podsumowując, warto być z nami tego dnia. Szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi, którzy aktywnie i miło spędzą czas ze swoimi pociechami. Do zobaczenia 24 września na obiektach przy os. Szkolnym 39.

st1:*{behavior:url(#ieooui) }
/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:”Times New Roman”; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}