3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci już we wrześniu

📅 sobota 17.09.2016 do piątek 30.09.2016
festiwal filmowy 2016
Projekcje, spotkania, filmowe śniadania, premiery – Kino Dzieci szykuje moc atrakcji w całej Polsce.
Już dziś jest pewne, że festiwal zawita do 27 miast i ponad 30 kin, a do września wiele się jeszcze może wydarzyć. W konkursie o tytuł najlepszego filmu rywalizować będzie osiem filmów pełnometrażowych, w tym dwa prosto z tegorocznego Berlinale. Konkursowe seanse zobaczyć będzie można we wszystkich festiwalowych miastach. Rywalizować będą również bohaterowie filmów krótkometrażowych – młodzi widzowie w kilku kinach będą mogli wybrać swojego ulubionego bohatera. Nie zabraknie też prezentacji tych filmów, które podczas zeszłorocznej edycji Kina Dzieci spodobały się najbardziej. Ale to nie wszystko.

Zanim festiwal zacznie się na dobre, w weekend 10-11.09, zapraszamy wszystkich na filmowe śniadania w kilkunastu kawiarniach Warszawy i Wrocławia.

A już tydzień później oficjalnie rozpocznie się Kino Dzieci – dziewięciodniowa przygoda z filmem. Otworzy ją koncert Jerza Igora – ulubionego zespołu wszystkich, którzy choć raz usłyszeli utwory z „Małej płyty”. Zespół w poszerzonym składzie – na scenie pojawi się sekstet – zagra na żywo muzykę do krótkich metraży. Także w weekend otwarcia razem z Fundacją Legii zaprosimy dzieci i całe rodziny na spotkanie ze sportem – zagramy nie tylko w piłkę, ale i w małe sporty (do których aKINO – edukacyjny projekt filmowy przygotował przewodnik) podczas rodzinnego pikniku.

W ubiegłych latach prezentowaliśmy filmy w ramach sekcji narodowych: w 2014 – norweskich, 2015 – niemieckich. Podczas trzeciej edycji wspólnie z Instytutem Francuskim szykujemy wyprawę w świat kina francuskiego. Na ekranie zobaczymy krótkie metraże ze studia Folimage, takie jak „Leon i cztery pory roku”, czy wspaniały „Obraz” w reżyserii Jeana-Francoisa Laguionie. Na zwykłych projekcjach się nie skończy: będą też wydarzenia malarskie i seanse z muzyką na żywo – zagrają dzieci pod okiem profesjonalistów z Instytutu Chopina.

To niejedyna podróż w naszym programie – do Japonii zabiorą nas filmy ze Studia Ghibli, tego samego, w którym powstały kultowe produkcje, takie jak „Mój sąsiad Totoro”, czy „Spirited Away: w krainie bogów”. Poza filmami szykujemy specjalne wydarzenia związane z krajem kwitnącej wiśni.

W programie Kina Dzieci znalazła się również premiera pięciu odcinków „Kacperiady” – serialu na podstawie opowiadań dla łobuzów autorstwa Grzegorza Kasdepke. Szykujemy też specjalne wydarzenia, przygotowane dla rodziców i opiekunów.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie internetowej oraz na Facebooku Festiwalu.

Więcej informacji: http://kinodzieci.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/kinodzieci/