Weleda
Weleda Baby

3 – 4 czerwca Dni Otwarte w Uzdrowisku Kopalnia Soli Wieliczka

Uzdrowisko Kopalnia Soli Wieliczka, pl. Kościuszki 9
🗺 mapa
📅 środa 10.05.2023 do niedziela 04.06.2023
3 – 4 czerwca Dni Otwarte w Uzdrowisku Kopalnia Soli Wieliczka
W weekend 3 i 4 czerwca 2023 r. zapraszamy na Dni Otwarte w uzdrowisku Kopalnia Soli „Wieliczka”. Przez dwa dni mieszkańcy i turyści będą mieli okazję zwiedzić kompleks komór leczniczych 135 metrów pod ziemią i dowiedzieć się więcej o możliwościach leczenia i wypoczynku w jedynym w Polsce podziemnym uzdrowisku.

Organizacja zwiedzania

Zwiedzania podziemnego uzdrowiska nie trzeba wcześniej rezerwować. Wystarczy przyjść do szybu Regis w centrum Wieliczki (wejście od strony Pl. Kościuszki) w godzinach 10.00 – 17.00 i zgłosić się w recepcji Dni Otwartych. Wstęp wolny.

Zwiedzanie potrwa ok. 45 minut i rozpocznie się zjazdem szybem Regis na głębokość 135 metrów. Następnie zwiedzający będą mieli do przejścia ok. 800 m kopalnianymi korytarzami aby dotrzeć do kompleksu uzdrowiskowego składającego się z czterech komór: Boczkowskiego, Smok, Stajnia Gór Wschodnich oraz Wessel. Taki spacer to samo zdrowie! Warto założyć wygodne buty i zabrać lekką kurtkę bądź bluzę – pod ziemią panuje stała, dość niska temperatura ok. 13-14,5°C.  Na wycieczkę do uzdrowiska można wybrać się z rodziną – na najmłodszych będą czekały drobne upominki. Dzieci muszą być pod opieką dorosłych.

O uzdrowisku

Wielickie Uzdrowisko, jest jedynym w Polsce uzdrowiskiem zlokalizowanym pod ziemią. Podziemny ośrodek – obchodzący w tym roku jubileusz 20 – lecia działalności, specjalizuje się w leczeniu i rehabilitacji chorób dróg oddechowych – astmy, POChP, nawracających chorób nosa, zatok, gardła, krtani, przewlekłego zapalenia oskrzeli i płuc oraz schorzeń o podłożu alergicznym. W procesie leczenia wykorzystujemy właściwości mikroklimatu kopalni soli – powietrze wolne od zanieczyszczeń i alergenów, zapewniające bezpieczeństwo bakteriologiczne, o wilgotności 60 – 75% i stałej niskiej temperaturze 13 – 14,5°C oraz wysokim poziomie jonizacji, w szczególności jonami chloru i sodu.

Szczegółowe informacje o Dniach Otwartych Uzdrowiska znajdziesz TUTAJ

 

uzdowisko-wieliczka uzdowisko-wieliczka-1

uzdowisko-wieliczka-2

386 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent