21 Piknik Naukowy – przepis na udaną sobotę

PGE Narodowy, aleja Poniatowskiego, Warszawa,
📅 sobota 03.06.2017
piknik kopernik

Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego (namiot D22) zachęci do rozpoznawania śladów obecności mieszkańców lasów oraz zada fundamentalne pytanie dzieciństwa: gdzie raki zimują?

Na stanowisku Akademii Wychowania Fizycznego (A30) dzieci i młodzież dowiedzą się – z dużym prawdopodobieństwem – ile będą mieć wzrostu, kiedy dorosną. A to wszystko za pomocą tzw. siatek centylowych i analizy danych antropomorficznych oraz informacji o wzroście rodziców. Dzieci będą mogły też sprawdzić swoją skoczność, zwrotność, koordynację i proporcje ciała.

Nie zabraknie też zabaw dla małych pasjonatów archeologii – na stanowisku Ośrodka Badań Nad Antykiem UW (B16) czynne będą wykopaliska z fragmentami naczyń ceramicznych i replikami zabytków.

Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej (A05) zaprasza na spotkanie z bezzałogowym samolotem fotogrametrycznym, który zdobywa dokładne dane o ukształtowaniu terenu. Natomiast pobawić się „suchym piaskiem”, który mimo dodatku wody nigdy nie staje się mokry będzie można na stoisku Instytutu Chemii Organicznej PAN (A45).

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Wraz z Państwowym Ogniskiem Artystycznym (D04) uczestnicy Pikniku stworzą wielkoformatowy obraz przedstawiający przekrój Ziemi Dzieło będzie powstawać cały dzień i będzie miało tylu autorów, ilu się ich zgłosi.

Piknik Naukowy to wydarzenie, które na stałe wrosło w kalendarz kulturalny nie tylko stolicy, ale i całego kraju. Tak wielka popularność imprezy, organizowanej już od 20 lat, wynika z myśli przyświecającej temu przedsięwzięciu, według której nauka ma bawić, rozbudzać wyobraźnię i poszerzać horyzonty wszystkich uczestników, w tym najmłodszych pasjonatów wiedzy. Właśnie z myślą o nich wiele instytucji nauki i kultury oraz wystawców komercyjnych przygotowuje efektowne pokazy, eksperymenty i zabawy edukacyjne. Oto kilka wybranych, które organizatorzy Pikniku – Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik – szczególnie polecają najmłodszym uczestnikom imprezy.

1. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – 3 czerwca 2017 r. w godz. 11.00-20.00 na PGE Narodowym w Warszawie. Więcej informacji: pikniknaukowy.pl.