20 Jubileuszowa edycja charytatywnego obozu English Summer Camp.

Żelistrzewo, Polska mapa

niedziela 17.07.2016 do niedziela 31.07.2016

english camp

W ostatnich dniach lipca (20 – 31. 07.2016r.) w ośrodku kolonijnym w Żelistrzewie odbędzie się dwudziesta, jubileuszowa edycja English Summer Camp, czyli obozu językowego dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Inicjatywa ma charakter charytatywny i kierowana jest do podopiecznych domów dziecka i dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku po raz pierwszy obóz swoim zasięgiem obejmie nie tylko województwo pomorskie, ale również kujawsko – pomorskie. Jest to możliwe dzięki współpracy pomiędzy Project Management Institute Oddział w Gdańsku oraz oddział kujawsko – pomorskie. Grupa wolontariuszy z Gdańska wesprze działaniami i zdobytym doświadczeniem Junior Camp z Bydgoszczy, by wspólnie zorganizować obóz i umożliwić rozwój językowy większej liczbie dzieci.

Grupa prawie 40 wolontariuszy z trójmiejskich firm i uczelni już od końca kwietnia 2016r. pracuje nad przygotowaniem profesjonalnego, edukacyjnego i interesującego wyjazdu wakacyjnego. Wolontariusze podzieleni na kilka zespołów odpowiedzialnych m.in. za program, komunikację i marketing, fundrasing, formalności czy eventy, starają się by osiągnąć wspólny cel jakim jest jak najlepsza organizacja kolejnej edycji ESC. Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym – czyli organizacji wakacji dla dzieci ze zdobywaniem doświadczenia w zarządzaniu projektami.

Dzieci będą miały okazję skorzystać z profesjonalnych lekcji języka angielskiego w asyście zabawy
i miłej atmosfery. Organizatorzy zapewniają udział w licznych zajęciach edukacyjnych i warsztatach, m.in. z zarządzania projektami łącząc element edukacyjny z rozrywką.

Cechą charakterystyczną każdej edycji English Camp jest motyw przewodni towarzyszący wszystkim uczestnikom w trakcie obozu. Dzieci przez cały czas trwania obozu zaangażowane są w realizację własnego projektu, który w tym roku związany jest z fotografią.

Motyw przewodni projektu to: „Zatrzymaj chwilę. Wakacje w obiektywie”. Zespół Program pracuje nad przygotowaniem dla podopiecznych szeregu aktywności i zajęć powiązanych z fotografią jak również zajęć sportowych czy artystycznych – mówi Milena Henszke, Project Manager ESC 2016

English Camp organizowany jest nieprzerwanie od 2004 roku dwa razy do roku, w trakcie ferii zimowych oraz wakacji. Dotychczas z wypoczynku zorganizowanego przez EC skorzystało prawie 700 dzieci.

Więcej o całej inicjatywie na: http://english-camp.pl/ oraz https://www.facebook.com/EnglishSummerWinterCamp

Zainteresowanych współpracą lub wsparciem prosimy o kontakt z Product Owner-em zespołu ds. Komunikacji i Marketingu – Małgorzatą Rzepczyńską malgorzata.rzepczynska@pmi.org.pl 733 433 242.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:opiekapatronat