19.Wielka Parada Smoków. W czterdzieści smoków dookoła świata!

Bulwar Czerwieński
📅 sobota 01.06.2019 do niedziela 02.06.2019
idowisko Plenerowe i Piknik Rodzinny
W tym roku zapraszamy do szalonej podróży wokół globu. Niczym bohaterowie powieści Juliusza Verne’a „W osiemdziesiąt dni dookoła świata” będziemy mieli okazję spotkać się z różnorodnością kultur na wszystkich kontynentach.

Mamy nadzieję, że motto 19. już Wielkiej  Parady będzie inspirujące dla uczestników. Liczymy, że pojawią się w smoczym korowodzie smoki, o jakich do tej pory nie śniło się nawet najznakomitszym smokologom. Smoki z najdalszych, najbardziej skrytych i tajemniczych zakątków kuli ziemskiej.  Szczegółów zdradzać nie będziemy, projekty nadesłane do nas przez uczestników niedzielnej Parady ukażą życie na wszystkich kontynentach. Jedno jest pewne – będzie kolorowo !

Wszystkich miłośników Smoków zapraszamy 1-2 czerwca 2019 r. Gwarantujemy, że 19. Wielka Parada Smoków będzie niezapomnianym przeżyciem.

Jak co roku nie zabraknie też innych atrakcji. Pierwszy weekend czerwca upłynie mieszkańcom Krakowa i turystom pod znakiem wyśmienitej zabawy i niespodzianek. Oprócz niedzielnej Parady, odbędzie się też Wielkie Widowisko Plenerowe i Piknik Rodzinny.

Jak wyglądać będzie Smocze Kalendarium?

1 czerwca godz. 10:00 – 21:30 Smoczy Piknik Rodzinny / Bulwar Czerwieński
1 czerwca godz. 22:00 Wielkie Widowisko na Wiśle / Zakole Wisły
2 czerwca godz. 10:00 – 19:00 Smoczy Piknik Rodzinny / Bulwar Czerwieński
2 czerwca 2019 godz. 12:15 Wielka Parada Smoków ul. Grodzka – Rynek Główny

Od 2000 roku Teatr Groteska w Krakowie jest organizatorem i pomysłodawcą Wielkiej Parady Smoków. Ta odbywająca się co roku impreza plenerowa dla szerokiej publiczności, gromadzi każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy smoczych entuzjastów z całej Polski, Europy i świata. Smocze święto nie bez przyczyny odbywa się w Krakowie, bowiem jak głosi legenda w grodzie Kraka mieszkał kiedyś słynny Smok Wawelski, pokonany przez dzielnego Szewczyka Dratewkę. Podczas weekendowej smoczej imprezy do średniowiecznego, królewskiego miasta Krakowa powracają setki smoków – różnych kolorów, kształtów i rozmiarów, i na dwa czerwcowe dni zmieniają jego atmosferę nie do poznania. W raporcie „Krakowska kultura – stan obecny i perspektywy rozwoju” Wielka Parada Smoków została uznana trzecim najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem kulturalnym w Krakowie, Smoki Groteski uhonorowali mieszkańcy Krakowa i turyści.