Jadzia Pętelka

📅 sobota 08.06.2013
19. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu

Instrumenty do pisania
warsztaty animacji i realizacji dźwięku

7-12 lat

Różnorodne narzędzia służące do pisania staną się w czasie warsztatów instrumentami dla niecodziennej dziecięcej orkiestry. Dzieci nie tylko będą uczyły się wytwarzania dźwięków z przedmiotów, którymi można pisać, ale również będą je animowały, tworząc impresyjne, abstrakcyjne obrazy filmowe. Wspólne eksperymentowanie włoskich artystów i uczestników przyniesie nowe połączenia pomiędzy językami włoskim i polskim zarówno w formie dźwiękowej, jak i pisanej.
Autorzy projektu: grupa OTTOmani Laboratoria (Bolonia, Włochy)

Sala Prób, CK Zamek
3 czerwca, poniedziałek, godz. 9.00 – warsztat animacji
4 czerwca, wtorek, godz. 9.00 – warsztat animacji
5 czerwca, środa, godz. 9.00 – warsztat animacji

7 czerwca, piątek, godz. 9.00 – warsztat realizacji dźwięku

Kropki, dźwięki, przecinki i literki
Seans muzyczno-mutimedialny

Prezentacja rezultatów warsztatu prowadzonego przez bolońską grupę OTTOmani Laboratoria, której towarzyszyć będzie muzyka „na żywo", tworzona przez artystów i dzieci za pomocą „instrumentów do pisania".

Autorzy projektu: grupa OTTOmani Laboratoria (Bolonia, Włochy)

CK Zamek
8 czerwca, sobota, godz. 17.30
ZAPROSZENIA DLA UCZESTNIKÓW

Słowo zamiast oczu
warsztaty audiodeskrypcji

11-13 lat

Warsztat edukacyjny mający na celu zapoznanie dzieci z problemami osób niewidomych. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest audiodeskrypcja i jak za jej pomocą ludziom cierpiącym na schorzenia wzroku umożliwia się odbieranie filmów, spektakli teatralnych oraz eksponatów w muzeach. Dzieci spróbują także swoich sił jako audiodeskryptorzy.

Autorzy projektu: Anna Jankowska i Przemysław Zdrok

Bawialnia, CK Zamek
3 czerwca, poniedziałek, godz. 9.00
4 czerwca, wtorek, godz. 9.00
5 czerwca, środa, godz. 9.00
6 czerwca, czwartek, godz. 9.00

Teatr z głośnika
warsztat radiowy

11-13 lat

Istotą zajęć jest zapoznanie dzieci z ostatnich klas szkoły podstawowej ze specyfiką słuchowiska radiowego, w którym słowo pełni rolę wiodącą. Uczestnicy przejdą pełny cykl przygotowań produkcyjnych teatru radiowego oraz sprawdzą się jako aktorzy w przygotowanym przez siebie krótkim słuchowisku.

Prowadzenie: Robert Mirzyński
Siedziba Radia Merkury
4 czerwca, wtorek, godz. 9.00
5 czerwca, środa, godz. 9.00
6 czerwca, czwartek, godz. 9.00
7 czerwca, piątek, godz. 9.00

Słowopłoty
od 8 do 16 lat
warsztaty i ekspozycja

Pierwsze prace w ramach projektu powstały jeszcze przed Biennale, podczas zajęć prowadzonych przez animatorów sztuki w różnych miastach Polski. Najciekawsze z nich, wyeksponowane przy bramach wejściowych Parku Wilsona, będą inspiracją i zaproszeniem do dalszych działań w trakcie imprezy, już w Poznaniu. Dzieci stworzą kolejne obrazy-plakaty, które dopełnią niezwykłą parkową galerię.

Autor projektu: Tadeusz Wieczorek
Realizatorzy warsztatów przedbiennalowych: Monika Goetzendorf-Grabowska,
Izabela Jędrulak-Mocur, Ewa Kokot, Bogumiła Kuźnicka, Sylwia Nowak, Dawid Szafrański.
Prowadzący: Izabela Jędrulak-Mocur, Bogumiła Kuźnicka, Dawid Szafrański,

Park Wilsona
3 czerwca, poniedziałek, godz. 9.00, 12.00 – ZAPISY, 17.00 – WSTĘP WOLNY (możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca)
4 czerwca, wtorek, godz. 9.00, 12.00 – ZAPISY, 17.00 – WSTĘP WOLNY (możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca)