Jadzia Pętelka

19. Biennale Sztuki dla Dzieci w Poznaniu

📅 niedziela 31.03.2013
19. Biennale Sztuki dla Dzieci w Poznaniu

Na www.biennaledladziecka.pl rodzice i nauczyciele mogą zapoznać się z programem i wstępnie rozpocząć planowanie uczestnictwa w wydarzeniach biennalowych, młodsi zacząć działać w KĄCIKU DZIECIĘCYM, stając się współtwórcami niektórych projektów.

Gorąco prosimy dzieci z całej Polski, by powierzyły nam swoje najważniejsze słowa i zgłosiły je do internetowego PLEBISCYTU NA 10 NAJWAŻNIEJSZYCH SŁÓW. Dorośli mają okazję podjąć rodzinną zabawę albo ciekawą rozmowę z najmłodszymi, towarzysząc im w aktywności na stronie internetowej. Do udziału w plebiscycie zapraszamy również szkoły. Dla nauczycieli przygotowane zostały propozycje zabaw do przeprowadzenia z uczniami w trakcie lekcji i system głosowania grupowego. Spośród wszystkich klas, biorących udział w plebiscycie i następnie zgłoszonych, zostanie wylosowana jedna, która podczas warsztatów zaprojektuje graficznie zwycięskie słowa. Będą one wyeksponowane w przestrzeni miasta w pierwszym tygodniu czerwca – podczas trwania imprezy.

Głosować można na www.biennaledladziecka.pl do 31 marca 2013.
Pozostając w KĄCIKU DZIECIĘCYM i w temacie słowa, pod tajemniczo brzmiącym hasłem SYNTAGRAM znaleźć można propozycję podjęcia kolejnej aktywności – zabawy w wymawianie bardzo trudnego zdania złożonego ze wszystkich liter alfabetu. Strona umożliwia zarejestrowanie swoich zmagań z tym „łamańcem językowym" i przesłanie nagrania. Na ich podstawie artysta skomponuje utwór muzyczny, który zabrzmi podczas biennalowego koncertu Słowoświaty.

Trwa Rok Witolda Lutosławskiego, warto więc zapoznać się z zamieszczonymi na stronie materiałami dotyczącymi kompozytora. Prezentacja przybliży sylwetkę artysty, konspekty lekcji wykorzystają nauczyciele, a uczniowie on line rozwiążą quiz. Będzie to zadanie niemal obowiązkowe dla wszystkich tych, którzy zamierzają wybrać się na wydarzenie towarzyszące 19. Biennale – koncert Lutosławski dla dzieci, podczas którego piosenki kompozytora wykona zespół Kwadrofonik, a wizualizacje zaprezentuje VJka Jagoda Chalcińska.

Szczegóły i inne propozycje na:
www.biennaledladziecka.pl/kacik-dzieciecy.html
www.biennaledladziecka.pl/dla-nauczycieli.html

19. Biennale Sztuki dla Dziecka odbędzie się w dniach 2-8 czerwca 2013. Zaistnieje w wielu przestrzeniach Poznania, dając możliwość uczestniczenia w rozmaitych formach realizacyjnych. Będą to koncerty, przedstawienia, wystawy, instalacje, warsztaty, happeningi, seanse animacji oraz pierwszy program kabaretowy dla dzieci. Doświadczać sztuki, tworzyć ją i badać, będzie można w różnych, a najlepiej wszystkich możliwych konfiguracjach: z kolegami z klasy, rodzicami czy dziadkami, najlepiej wielokrotnie.

ZAPRASZAMY!

Organizator: