18. Piknik Olimpijski w rytmie samby

Park Kępa Potocka, Gwiaździsta, Warszawa
📅 sobota 11.06.2016
piknik olimpijski warszawa
Piknik Olimpijski organizowany jest przez Polski Komitet Olimpijski przy współpracy z Miastem stołecznym Warszawa oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki.

W programie imprezy każdy znajdzie coś dla siebie. Na wszystkich czeka niezliczona ilość atrakcji, konkursów, pokazów, koncertów, wystaw, warsztatów edukacyjnych, animacji i gier. Wszędzie na uczestników czekać będą nagrody i upominki.

Przygotujemy ponad 50 stref poświęconych najróżniejszym, nie tylko olimpijskim sportom. Obok stanowisk promocyjnych wioślarstwa, żeglarstwa, lekkiej atletyki, tenisa, siatkówki, piłki nożnej, judo i zapasów zobaczymy nowe sporty i unikalne konkurencje jak skimboard, bubble football oraz gry rodem ze wczesnego średniowiecza: kręcenie worem, rzuty podkową, zabawy ze zwierzęcą skórą, przeciąganie liny, i inne…

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się też specjalna strefa promocyjna RIO 2016, w której przy dźwiękach samby uczestnicy będą mogli przenieść się na chwilę w do olimpijskiej Brazylii.

Mamy nadzieję na wspaniałą zabawę i sportowe emocje w gronie, kibiców, sympatyków sportu oraz blisko 200 naszych wspaniałych medalistów olimpijskich, którzy sławili Polskę i dostarczali nam mnóstwo emocji na przestrzeni lat. Swoją obecność zapowiedzieli również przyszli bohaterowie, którzy będą walczyć o olimpijskie laury w Rio de Janeiro.
Piknik odwiedzą także piłkarze ręczni z Kielc, którzy nie tak dawno zdobyli Puchar Ligi Mistrzów, co udało się polskiej drużynie po raz pierwszy w historii.

Dużo będzie działo się także na piknikowej scenie już od 11:45, kiedy to wystąpi zespół taneczny Avant Dance Team. W samo południe przy udziale wszystkich nie tylko olimpijskich gości impreza zostanie uroczyście otwarta. W ciągu dnia na scenie pojawią się także: KS Capoeira Camangula, Frutaki, Sambalada i tancerki As Belezas do Brasil, a także w godzinach 15:00-18:00 odbędzie się 3-godzinny maraton Zumby (Zumbodrom), który poprowadzą instruktorzy najlepsi z najlepszych, czyli: Hania Darmas, Karol Uciński, Olga Marek, Arek Skrok i Sylwia Włodek.

Zapraszamy serdecznie wszystkich na 18. Piknik Olimpijski – 11.06.2016, godzina: 12:00-18:30, Park Kępa Potocka w Warszawie.