#17milionówGroszy – akcja charytatywna

środa 11.09.2019 do środa 25.09.2019

#17milionówGroszy - akcja charytatywna

Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, w tym roku już po raz piąty organizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17 milionów.

Istniejąca od 2003 roku Fundacja, zajmuje się specjalistyczną edukacją oraz rehabilitacją dzieci   z mózgowym porażeniem dziecięcym, a miesięcznie z pomocy Kolorowego Centrum korzysta ponad 400 dzieci. Fundacja inicjuje również wiele ogólnopolskich kampanii i projektów mających zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy niepełnosprawnych dzieci, a od 2017 roku prowadzi pierwszy w Polsce ośrodek – OTULINKA, w którym zapewnia wcześniakom bezpłatną opiekę rehabilitacyjną.

Od 2015 roku corocznie w październiku Fundacja Kolorowy Świat realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego.

W tym roku po raz pierwszy Kampania #17milionów będzie rozszerzona o Wydarzenie #17milionówGroszy – W jego ramach w październiku właściciele restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych będą mogli w formie promocji swojego lokalu jako firmy społecznie zaangażowanej przyłączyć się do ogólnopolskiej kampanii społecznej #17milionów i wesprzeć rehabilitację dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym przekazując darowiznę na ten cel.

Mogą to zrobić w dogodny dla siebie sposób:

  • przekazując 1% swojego zysku z października;
  • wybierając konkretne danie czy zestaw z menu i promując je, a z każdego sprzedanego dania przekazując określoną przez siebie kwotę;
  • przekazując zadeklarowaną w zgłoszeniu kwotę np. 1000 PLN.

Lokal biorący udział w Wyzwaniu otrzyma Tytuł Lokalu na Medal. Lista lokali zostanie umieszczona na stronie Wydarzenia oraz na oficjalnych profilach  w mediach społecznościowych.

W akcję zaangażowali się także blogerzy kulinarni m.in. Jasiek Kuroń https://www.kuron.com/, Piotr Kucharski, Michał Korkosz http://rozkoszny.pl, Kinga Paruzel https://kingaparuzel.pl/blog/, Zosia Cudny http://www.makecookingeasier.pl/, Małgorzata Kijowska https://www.daylicooking.pl/, Aneta Łańcuchowska www.anetalancuchowska.pl , Kuba Steuermark www.comfortfoodstudio.pl i Justyna Dragan www.nastoletniewypiekanie.pl, którzy jako Ambasadorzy Wydarzenia, będą nagłaśniać samo wyzwanie oraz restauracje biorące w nim udział w swoich kanałach społecznościowych.

Zachęcamy wszystkich właścicieli lokali gastronomicznych do wzięcia udziały w Wyzwaniu i wspólnym zebraniu #17milionówGroszy na rehabilitację dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.
Zgłoszeń można dokonywać poprzez stronę https://17milionow.pl/strona-glowna/wyzwanie-17milionowgroszy

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:charytatywnie