17. Urodziny Wyspy Skarbów

Turystyczna 3
📅 piątek 25.06.2021
17. Urodziny Wyspy Skarbów
Oddział Gdańskiego Archipelagu Kultury znajdujący się na Wyspie Sobieszewskiej działa już 17 lat. Z okazji jubileuszu, na piątkowe popołudnie, 25 czerwca zaplanowano szereg wydarzeń. W programie m.in. wystawy plenerowe, koncerty i wykłady online. W urodziny nie zabraknie także tortu i atrakcji dla dzieci. Dzień wcześniej można wybrać się na spacer z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po Wyspie Sobieszewskiej.

Wyspa Skarbów jest najmłodszą placówką GAK. Podczas ostatnich urodzin, które odbywały się w czasie pandemii, załoga życzyła sobie, aby kolejny jubileusz móc świętować razem z mieszkańcami. Życzenie się spełniło i lada dzień przy ul. Turystycznej 3 świeczki na urodzinowym torcie zdmuchnie całe grono mieszkańców wyspy i sympatyków sobieszewskiej instytucji kultury.

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 25 czerwca od godziny 17.30 na Wyspie Sobieszewskiej przy ul. Turystycznej 3.

Program urodzinowych wydarzeń

Wystawy w plenerze

CUKINIA I BZY – malarstwo Kingi Fałtynowicz
MĘTNA HISTORIA WÓD, CZYLI O TYM JAK RZEKA I MORZE JUŻ NIE MOŻE… – krótko o problemie zanieczyszczenia środowiska
WIATR SŁABY CZY UMIARKOWANY? – żywioł powietrza z perspektywy podróżnika, historyka i Żuławianina
JEDNA WYSPA – WIELE WSPOMNIEŃ – wspomnienia byłych i obecnych mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej

Galeria

WYSPA SOBIESZEWSKA. NATURALNE PIĘKNO NATURY – grafiki Elżbiety Kowalskiej – Matuszewskiej
MULTIMEDIALNE (archiwalne) POKAZY NIEZAPOMINALNE
ISOLA FELICE. WYSPA SZCZĘŚLIWA – wystawa online Doroty Białczak
KWIETNIE W GRUDNIU – wystawa online Jadwigi Sankowskiej
KIDS PROTEST SONG – teledysk zrealizowany przez załogę GAK Wyspy Skarbów
CZY „PTASI RAJ” TO EDEN? – wykład edukacyjny online Alicji Bielskiej (MiIZ PAN)
SPACER PO LESIE Z NATALIĄ RECŁAW – wykład edukacyjny online
Ś.P. BOGDANOWI WRĘCZYCKIEMU – wystawa online poświęcona najlepszym pracom z dorobku artysty Wyspy Sobieszewskiej

Strefa kreatywnego relaksu dla dzieci

URODZINOWY MURAL – tworzenie muralu dla dzieci przez dzieci
TWORZENIE ORYGINALNYCH PRZYPINEK
RODZINNE PLANSZÓWKI – strefa ZGRANEJ rywalizacji!
SMERFOWA WATA CUKROWA – TORT – POPCORN – dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk oraz udziale FUNDACJI „OBUDŹ NADZIEJĘ”

Scena w ogrodzie

17:30 – BZY – MUZYKA I OBRAZ W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ – koncert premierowy
18.00 – SPOTKANIE Z WALDEMAREM NOCNYM – promocja najnowszych książek autora: „Wyspa wspomnień” i „Przewodnik historyczny po Wyspie Sobieszewskiej”
18.30 – IRENEUSZ PESTKA SOLO – etno, jazz i blues na żywo
19.00 – KONCERT CRANE DAYS – contemporary folk w wykonaniu Krzysztofa Wojsława (gitara akustyczna, wokal, harmonijka), Pauliny Sidoruk (skrzypce), Filipa Arasimowicza (kontrabas)

Dodatkowo

LITERACKA STREFA RELAKSU z Biblioteką na Wyspie
SESJA FOTOGRAFICZNA NA MALARSKIEJ ŚCIANCE

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Szczegóły na wydarzeniu na facebooku Wyspy Skarbów.
Co jeszcze słychać na Wyspie Skarbów? Więcej informacji na stronie www instytucji.