17. edycja Małopolskich Dni Książki Książka i Róża

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
📅 sobota 21.04.2018 do niedziela 22.04.2018
17. edycja Małopolskich Dni Książki Książka i Róża

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają w dniach 21-24 kwietnia na 17. edycję Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt księgarni, bibliotek i instytucji kultury z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych.

Jak co roku z okazji „Książki i Róży” czeka nas wiele atrakcji. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie 21 kwietnia zaprasza na Literacki Piknik Rodzinny,  a 23 kwietnia na spotkanie z Michałem Gołkowskim oraz warsztaty „Prawda, kultura i wolność kontra media społecznościowe”.

W całej Małopolsce odbywać się będą warsztaty i spotkania zarówno w księgarniach, bibliotekach, jak i innych instytucjach kultury.

Wraz z Partnerem wydarzenia – Krakowskim Biurem Festiwalowym, zapraszamy już w dniach 21 – 22 kwietnia na Pl. Św. Marii Magdaleny, gdzie odbywać się będzie Krakowski Kiermasz Książki – plenerowa impreza czytelnicza, łącząca możliwość zakupu trudno dostępnych w regularnym obiegu książek i uczestnictwa w warsztatach oraz innych wydarzeniach literackich.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego włącza się także w startującą 23 kwietnia Wielką Zbiórkę Książek zaczytani.org, zachęcając zarówno pracowników jak i osoby odwiedzające urząd do podzielenia się swoim księgozbiorem z innymi.

Książki w ramach akcji zbierane są w następujących miejscach : ul. Racławicka 56 (parter – obok portierni), os. Teatralne 4A (IV piętro, pok. 411), ul. Basztowa 22 (I piętro, pok. 141), ul. Wielicka 72A (III piętro, pok. 334).

Organizatorami Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Instytut Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

O wszystkich wydarzeniach dziejących się w Małopolsce informujemy w serwisach: ksiazkairoza.pl oraz rajska.info