Dzień Dziecka w NInA

ul. Wałbrzyska 3/5 | 02-739 Warszawa mapa

sobota 04.06.2016

0 zł

dzien dziecka_

Kultowe bajki dla dzieci, warsztaty dubbingowe, multimedialny słoń na dziedzińcu i zupełnie nowy instrument!

 4 czerwca Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) od godziny 10.00 do 17.00 zaprasza najmłodszych do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. W programie m.in. inauguracja multimedialnej instalacji – słonia, pokaz kultowej animacji „Proszę słonia” w odnowionej cyfrowo wersji, warsztaty dubbingowe oraz jam session na nowym instrumencie Musiconie.

Dzień Dziecka w NInA4 czerwca na dziedzińcu i w budynku Instytutu przy ul. Wałbrzyskiej to szereg atrakcji dla dzieci i ich opiekunów. Od rana na zielonym i przyjaznym dzieciom dziedzińcu czynna będzie wypożyczalnia kometek, buli, piłek i gumy do skakania. Będzie można także posłuchać dźwiękowej rzeźby – wielkiego słonia autorstwa Kuby Bąkowskiego.

Wraz z inauguracją instalacji, o godz. 10.00 w sali kinowej odbędzie się pokaz filmu, którego bohaterem będzie inny słoń. „Proszę słonia” to kultowy film animowany Witolda Giersza, na którym wychowały się pokolenia! Obraz na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna jest historią małego chłopca, który karmi porcelanowego słonia witaminami, wskutek czego niewielka figurka przybiera rozmiary prawdziwego, wielkiego słonia. Opowieść o przyjaźni niskiego chłopczyka i dużego zwierzęcia zostanie wyświetlona w wersji po rekonstrukcji cyfrowej.

Po pokazie, o 11.00 Patryk Zakrocki, skrzypek, improwizator, artysta dźwiękowy, autor wielu projektów edukacyjnych: m.in. Orkiestry AGD, w której instrumenty zastępują sprzęty domowego użytku – garnki, miski, a także elementy pralki czy kuchenki, zagra z dziećmi jam session na Musiconie, czyli zupełnie nowym edukacyjnym instrumencie muzycznym, którego prototyp właśnie trafił do Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Instrument został przygotowany przez projektanta i muzyka, Kamila Laszuka i pozwala na spontaniczną zabawę dźwiękiem, tworzenie i wykonywanie własnych utworów muzycznych. Wygląda dość niepozornie – to drewniany walec, który, obracając się, gra. Musicon był wielokrotnie nagradzany na konkursach projektowych m.in. w Singapurze, Nowym Jorku i Kopenhadze. Łączy w sobie 5 znanych metod edukacji muzycznej – można w nim znaleźć elementy metody Suzuki, Kodaly’a, Gordona, Orffa i Dalcroze’a.

Pokaz instrumentu oraz połączone z nim warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Chętni do aktywnego udziału z zajęciach mogą zapisywać się poprzez stronę www.nina.gov.pl.

Tuż po południu, o 12.30 Café Gorączka odbędzie się wernisaż multimedialnej wystawy ze Studia Miniatur Filmowych, w ramach której będzie można oglądać: „Małpę w kąpieli” – dynamiczną i humorystyczną historię małej figlarki stworzonej przez Aleksandra Fredrę, „Proszę słonia”, „Pieska w kratkę” – serial kukiełkowo-aktorski opowiadający o małym niepozornym piesku, „Psa w cyrku” – obraz o zabawnej maskotce zmieniającej dziecięcy pokój w cyrkową arenę, „AUTOSTOP z cyklu Uwaga! Niebezpieczeństwo!” – historię Żyrafy Klementyny i słonia Pankracego, którzy, korzystając z autostopu, uczą się, że nie wolno bawić się na szosie i „Pchłę Szachrajkę” – opowieść o pełnej wdzięku, humoru i temperamentu pchle.

Dzieci w wieku od 8 do 12 lat będą mogły także wciąż udział w warsztatach Dubbing Kids. Poprowadzi je doświadczona aktorka i reżyser dubbingu Ewa Kania oraz realizatorka dźwięku, Urszula Ziarkiewicz. Podczas 3-etapowego procesu warsztatowego dzieci poznają proces produkcji dubbingu, podpatrzą pracę reżysera, realizatora dźwięku i montażysty. Rezultatem warsztatów będzie nagrany fragment bajki, której bohaterowie mówią głosami dzieci biorących udział w warsztatach. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez stronę www.nina.gov.pl.

Program:

10:00–17:00 | Atrakcje na dziedzińcu Cztery Pory Roku

10:00–11:00 | Pokaz filmu „Proszę słonia” Studia Miniatur Filmowych | sala Ziemia Obiecana

11:00–12:30 | Patryk Zakrocki z dziećmi zagra jam session na Musiconie | Café Gorączka

Od 12:30 | Wernisaż wystawy multimedialnej ze Studia Miniatur Filmowych | Café Gorączka

11:00–14:00 | Warsztaty dubbingowe | Master Film

Więcej na stronie: http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/dzie%C5%84-dziecka-w-nina/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:Dzień Dziecka

Zobacz także