157. Urodziny Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Ludwik animowany/premiera filmu

Centrum im. Ludwika Zamenhofa ul. Warszawska 19, 15-062 Białystok mapa

czwartek 15.12.2016

filmy dla dzieci

Tradycyjnie 15 grudnia zapraszamy na wspólne świętowanie urodzin twórcy języka uniwersalnego i patrona naszej instytucji – Ludwika Zamenhofa. Przygotowaliśmy niespodziankę: premierowy pokaz I części filmu animowanego o Ludwiku Zamenhofie. Autorami animacji są dzieci i młodzież z Białegostoku, uczestnicy warsztatów z serii „Ludwik animowany”.  

W roli tytułowej profesjonalna lalka zaprojektowana przez Agnieszkę Wątrobę. Posiada ona specjalny szkielet do animacji, stworzonym w słynnym studio filmowym SE-MA-FOR, który pozwala na precyzyjne odtworzenie ruchów, gestów animowanego bohatera. 

Wszystkie prace przy filmie (scenografia, animacja, reżyseria) wykonali uczestnicy zajęć, które odbyły się wiosną i latem w CLZ. Pracowali z profesjonalnym sprzętem – aparatami, programami do animacji poklatkowej, wieloplanem. Nad całością czuwała reżyserka i animatorka Elwira Małyszko. Ekipa filmowa oraz Pani Reżyser będą gośćmi specjalnymi premierowego wieczoru.

W czasie spotkania będzie można obejrzeć oryginalne plany filmowe, a także spróbować swoich sił w animacji na wieloplanie, poznać tajniki tworzenia filmu metodą poklatkową. Chętni będą też mogli zmierzyć się z samym Ludwikiem Zamenhofem, czyli spróbować wprawić w ruch lalkę, która zagrała w naszym filmie.

 

 

15.12.2016 (czwartek), godz. 18.00
goście: Elwira Małyszko oraz twórcy animacji
prowadzący: Mirosław Miniszewski
na wszystkich gości czeka słodka niespodzianka
więcej na www.centrumzamenhofa.pl

 

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Warszawska 19
15-062 Białystok


Kontakt:

85 67 67 367
http://www.centrumzamenhofa.pl

ZOBACZ TAKŻE:filmurodziny