11. Festiwal Niewinni Czarodzieje

Muzeum Powstania Warszawskiego, Grzybowska, Warszawa mapa

środa 16.11.2016 do sobota 26.11.2016

Tegoroczny Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje wraca do swoich źródeł – przełomu lat 50. i 60 XX wieku. W 60. rocznicę Października ’56 wyruszamy w podróż po odwilży, która wtedy zaczęła się w polskiej kulturze i nierozerwalnie związana jest z Warszawą.

To wówczas jazz stał się muzyką popularną, powstała polska szkoła filmowa, rozwijały się takie dziedziny jak design, fotografia czy sztuki plastyczne. Ulice zostały opanowane przez lambretty, saksofony, sukienki w grochy i modę na modernizm. Zmiany przyniosły ze sobą dynamizm i optymizm, dzięki którym można było zapomnieć o wojnie.

Po czasach stalinowskich Polacy mogli wreszcie zacząć budować swoją wersję modernizmu. Artyści zyskali trochę wolności. Pokolenie 20- i 30-latków, takich jak Tyrmand, Komeda, Polański czy Wajda, tworzyło kulturę, która odnosiła sukcesy na całym świecie.
Nastąpiła eksplozja nowoczesności, talentów i humoru, w którym Warszawa zawsze była znakomita. Inteligencki dowcip rozkwitał w kabaretach, a czerpały z niego telewizja i radio. To wtedy życie towarzyskie stolicy zaczęło się na dobre.
Przenieśmy się w czasie o 60 lat. Przez kilka listopadowych dni poddajmy się odwilży.

Warszawa. 16 – 26 listopada 2016
Program Festiwalu

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
muzeum powstania warszawskiego logo

Muzeum Powstania Warszawskiego

  Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto zetknął się z problematyką muzealnych ekspozycji historycznych, w tym przedstawiających …

Więcej

Adres:

ul. Grzybowska 79,
00-844 Warszawa


Kontakt:

0 22 626 95 06
kontakt@1944.pl
http://www.1944.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:historianastolatek