11. Festiwal Gier i Komiksów dla Dzieci w Pacanowie

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka mapa

niedziela 02.02.2020

15

11. Festiwal Gier i Komiksów dla Dzieci w Pacanowie

2 lutego w godz. 14.00–17.00 już po raz jedenasty zapraszamy na ogólnopolski festiwal rysowników. Jak zawsze przygotowaliśmy moc atrakcji: spotkań, warsztatów, gier, zabaw – zarówno tradycyjnych, jak opartych na najnowocześniejszych trendach i zaskakujących technologiach.

Do udziału w festiwalu zaprosiliśmy jurorów i laureatów ogólnopolskiego konkursu komiksowego „Podróże Koziołka Matołka – Japonia”. O godz. 14.00 wręczymy nagrody laureatom, a wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można będzie zobaczyć na wystawie w Centrum Bajki.

Po wręczeniu nagród gwiazdy polskiego komiksu przeprowadzą unikalne warsztaty dla uczestników imprezy.
Robert Trojanowski, autor książki „Zwariowany podręcznik z zaczarowanej szkoły”, poprowadzi warsztaty – „Jak narysować superbohatera”. Grzegorz Nowicki – nauczy dzieci kreślić sylwetki antybohaterów. A Piotr Kasiński na zajęciach pod nazwą – „Zrób sobie komiks” przeprowadzi warsztaty z podstaw języka komiksu. Wśród nich np. uzupełnianie kadrów, projektowanie komiksowego kostiumu, wymyślanie postaci jakiej jeszcze nie było. Uczestnicy będą tworzyć krótkie historie obrazkowe, a przede wszystkim uprawiać autentyczną sztukę rysowniczą.

Równocześnie odbywać się będzie wiele atrakcji! Jedni pokolorują ogromny 30-metrowy komiks XXL „Przygody Koziołka Matołka”. Inni, na warsztatach z projektowania graficznego, będą używać pisaków 3D. Dla dzieci to niesamowita atrakcja, bo rysunki przyjmują na tabletach niespotykaną strukturę. Koniec z dwoma wymiarami, czas na przeniesienie się do świata 3D i samodzielne tworzenie czegoś niepowtarzalnego.

Dla chętnych będzie strefa gier komputerowych z historycznym i kultowym Minecraftem. Będzie też Nintendo Labo – czyli składanie specjalnych zestawów łączących unikalne możliwości konsoli, wirtualnych gier wideo oraz tekturowych konstrukcji, które składa się w taki sam sposób jak popularne puzzle 3D. Będzie japońska gra muzyczna Donkey Konga, na dwóch telewizorach i sterujących nimi bębnach. Będzie stanowisko gier planszowych i prezentacja wydanej przez ECB gry „Zaginiona partytura Moniuszki”  przybliżającej postać wielkiego kompozytora i twórcy wybitnych arcydzieł muzycznych, która powstała w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.
W kolejnej strefie warsztatowej nasi animatorzy pomogą Wam w tworzeniu komiksowych opasek. Będzie co robić i w czym wybierać. Zapraszamy do fascynującej zabawy!

Obowiązkowa rezerwacja miejsc!

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Bilety online:  komiks.centrumbajki.pl

Bilet 15 zł, rodzinny 45 zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie jest instytucją kultury, której wszystkie działania skierowane są do dzieci, rodziców i osób pracujących z dziećmi. Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to prawdziwa podróż w krainę marzeń i …

Więcej

Adres:

ul. Kornela Makuszyńskiego 1
28-133 Pacanów


Kontakt:

41 376 50 88
ecb@pacanow.eu
http://www.centrumbajki.pl
facebook