Konsulat Niemiec zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi 1 czerwca 2019 r.

Konsulat Niemiec zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi 1 czerwca 2019 r.

ul. Podwale 76, 50-449 Wroclaw
🗺 mapa
📅 sobota 01.06.2019
Dzień Dziecka w Konsulacie Generalnym RFN 02013
Wrocławski Konsulat Generalny Niemiec już po raz trzeci otwiera swoje podwoje i organizuje Dzień Otwartych Drzwi. Podobnie jak w poprzednich latach goście będą mogli zwiedzić na co dzień niedostępną siedzibę niemieckiej placówki, dawną rezydencję rodziny Haase, bogatych breslauerskich browarników.

Odwiedzający konsulat zobaczą między innymi występy artystów z Saksonii, grupę „The Saxonz”, wielokrotnych niemieckich mistrzów tańca Breakdance, którzy podczas jedynego koncertu we Wrocławiu, zaprezentują spektakularne triki i układy taneczne oraz zorganizują krótkie warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Specjalną atrakcją dnia będzie zapewne spotkanie z policjantami z Brandenburgii i prezentacja ich wyposażenia. W ogrodzie konsulatu staną pojazdy policyjne oraz motocykl, a uczestnicy będą mogli przymierzyć wyposażenie taktyczne, którym posługują się niemieccy policjanci.

Przed sezonem urlopowym goście konsulatu będą mogli zapoznać się z informacjami turystycznymi o Niemczech oraz odbyć wirtualną przejażdżkę trasami rowerowymi Niemiec.

Bogata oferta atrakcji czeka na najmłodszych. Gry i zabawy językowe, quiz wiedzy o Niemczech z nagrodami, puzzle, memogra, malowanie paszportów, warsztaty sztuki cyrkowej, formowanie baloników, wielkie bańki mydlane oraz trening z niemiecką szkółką piłkarską MIRO – to tylko wybrane propozycje dla milusińskich.

Osoby pragnące uczestniczyć w Dniu Otwartych Drzwi, proszone są o przesłanie krótkiego zgłoszenia do 31.05.2019 z podaniem imienia i nazwiska, przedziału czasowego (od 10:00 do 12:00 i od 13:00 do 15:00) w jakim chcą odwiedzić konsulat oraz liczby osób towarzyszących na adres: dzien@bres.diplo.de.

Więcej informacji o programie znajdą Państwo na fanpage’u konsulatu: facebook.com/KonsulatNiemiecWroclaw

 

Dzień Dziecka w Konsulacie Generalnym RFN Dzień Dziecka w Konsulacie Generalnym RFN 02013

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie