µHIATUS FESTIVAL – awangardowy festiwal dla najmłodszych

CK Zamek mapa

sobota 16.10.2021 do niedziela 17.10.2021

µHIATUS FESTIVAL - awangardowy festiwal dla najmłodszych

Nowo powstały festiwal – µHIATUS (czyt. mikro Hiatus) to propozycja skierowana do dzieci i ich rodziców. Specjalnie dostosowane koncerty będą mieć na celu zaznajomienie najmłodszych z muzyką sonorystyczną i eksperymentalną oraz pokazanie, że wcale nie musi być ona trudna w odbiorze. Obydwa dni rozpoczną spektakle Teatru Pomarańczowy Cylinder, który w nietuzinkowy sposób łączy muzyczne i aktorskie pasje.

Program 2. dnia:

g. 16 – spektakl Teatru Pomarańczowy Cylinder
g. 16.30 – LXMP – koncert dla najmłodszych

LXMP – duet, który powinien być trio albo kwartetem, tyle, że we dwóch jest fajniej. Został założony w 2009 roku z miłości do Korgów MS-20 przez Piotra Zabrodzkiego i Macia Morettiego. Artyści wydali razem wiele płyt i kilka kaset zarówno jako duet, jak i z towarzyszącymi im gośćmi. Ogrywając płytę „Back To The Future Shock„, będącą ulepszoną wersją „Future Shock” Herbiego Hancocka, objechali nie tylko pół Europy, ale dotarli nawet do Ameryki Północnej czy Brazylii.

TEATR POMARAŃCZOWY CYLINDER – powstał w 2011 roku. W ich repertuarze znajdują się jedynie oryginalne i autorskie scenariusze. Bohaterowie tacy jak Renifer Ryszard, czy Profesorek Wodorek podbijają serca dzieciaków. Teatr posiada specyficzne poczucie humoru, pomysły na scenariusze i otwarte podejście do najmłodszych widzów. Prezentowane spektakle są wynikiem kreatywnej improwizacji.

Wstęp na oba wydarzenia bezpłatny, prosimy o mailowe zgłoszenie chęci uczestnictwa na: info.hiatusfestival@gmail.com (w treści zgłoszenia należy podać datę wydarzenia oraz liczbę uczestników)

Projekt wspierany jest ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:koncertteatr