Cytadela – miejsce, które zna każdy

cytadela-miejsce-ktore-zna-kazdy

Który z Rodziców wychowanych w Poznaniu nie zna tak pięknego miejsca jak poznańska Cytadela? Miejsce, gdzie dawno temu wielu ludzi oddało życie w walce za Ojczyznę, teraz stało się najpiękniejszych miejscem w Poznaniu. Rozległe łąki, bunkry, laski, muzeum i plac zabaw to doskonała atrakcja dla małych spacerowiczów!

Cytadela rozciąga się na Wzgórzu Winiarskim. Podobno w średniowieczu znajdowały się tu winnice królewskie.

Najłatwiej z dotarciem na Cytadelę mają oczywiście mieszkańcy Winograd, ale inni poznaniacy mogą dojechać tramwajami linii 3, 4 , 10 lub autobusami numer 68, 69, 71. Z tramwaju najlepiej wysiąść na skrzyżowaniu ulic Winogrady i Za Cytadelą. Wtedy jest bardzo bliziutko do placu zabaw i rosarium.