A może do lasu?

a-moze-do-lasu

Trasa: Kościół i klasztor – Klub Jeździecki – Stawy i drewniane atrakcje – Polanka z piaskownicą – Kapliczki – i… na górkę!

To żadna tajemnica, że dzieci powinny spędzać czas na łonie przyrody. Najlepszym do tego miejscem jest las. Jednak spacer po lesie może być dla najmłodszych nieco monotonny. Naszą trasę staraliśmy się opracować w taki sposób, aby była ona ciekawa dla całej rodziny.

Należy zabrać ze sobą piknikowy prowiant oraz dobry humor. Trzeba też pamiętać o kleszczach zamieszkujących leśne tereny oraz o tym, że prowadzenie wózka po leśnych dróżkach i pagórkach nie należy do najłatwiejszych.

Dziś wybieramy się na spacer po Lesie Łagiewnickim. To największy kompleks leśny w granicach miasta w Europie, jest niezwykle malowniczy ze względu na zróżnicowane ukształtowanie terenu a także różnorodny drzewostan, w którym jednak pod względem liczebnym dominują dęby, pozostałość po Puszczy Łódzkiej. Spacer po całym Lesie zająłby prawdopodobnie kilka dni, my skupimy się na małym fragmencie położonym w północno-zachodniej jego części.

505 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent