Zaprojektuj eksponat do centrum nauki. Konkurs!

Wreszcie zbudujesz swój wymarzony eksponat!

Wiesz jak powinien wyglądać i działać. Wiesz, że wyjaśnia zjawiska istotne dla rozwoju nauki. Dziwisz się tylko, że TAKI eksponat jeszcze nie powstał. To Twój moment! Cogiteon ogłasza konkurs dla wszystkich, którzy chcą zbudować własny eksponat do centrum nauki.

Małopolskie Centrum Nauki będzie opowiadać o człowieku w sieci relacji. Ta opowieść będzie się toczyć na różnych poziomach: wyobraźni, życia na Ziemi w przeszłości i przyszłości, funkcjonowania organizmu i dużych społeczności. Pole do popisu jest szerokie. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka wskazówek. Duża część odbiorców wystawy będzie w wieku ok. 9-16 lat. To osoby, które wymagają natychmiastowej i intensywnej interakcji, dlatego projektowane urządzenia powinny angażować przez maksymalnie 3 minuty. Powinny też być samoobsługowe i zapewniać bezpieczeństwo i komfort zwiedzających.

Do dzieła!

Pula nagród wynosi 19 500 zł. Na zwycięzcę – autora najlepszej koncepcji, czeka 5000 zł. Zgłoszenie musi zawierać informacje, które pozwolą docenić walory pracy: m.in. opis działania, przekaz naukowy, cel edukacyjny oraz rysunki (techniczny, główne elementy składowe, interakcje z użytkownikiem). Cogiteon czeka również na modele 3D projektowanych urządzeń, ale spokojnie – można je wykonać z tanich i prostych materiałów recyklingowych, jak np. tektura, butelki lub stare zabawki. Ważne, aby eksponat w prawidłowy i atrakcyjny sposób ilustrował zjawisko, był zgodny z wiedzą naukową, a jego docelowa postać była technologicznie możliwa do wykonania.

Na zgłoszenia konkursowe jest czas do 24 maja 2019. Szczegóły znajdują się na stronie www.cogiteon.pl.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:naukowe