Sport i zabawa to fajna sprawa! Konkurs wiosenny

Konkurs wiosenny - ulubiony sport i zabawa!

Jak zadbać o kondycję rodziny nie wychodząc z domu?

Obecna sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym, zamknięciem placówek oświatowych i zaleceniem pozostawania w domu sprawiła, że rodziny muszą koegzystować na małych powierzchniach. Szczególnie uciążliwy jest związany z tym brak ruchu i możliwości aktywnego spędzania czasu. Najbardziej odczuwane jest to przez dzieci, których pokłady nagromadzonej energii dają się często odczuć wszystkim domownikom.

Co zatem zrobić, żeby nie zwariować, wyszaleć się w kontrolowany i bezpieczny sposób, uruchomić produkcję endorfin i zadbać o dobrą kondycję fizyczną w zaciszu domowym. Grać wspólnie w gry z serii Sport&Fun takie, jak Siódme Poty czy Strzał w 10, które chociaż są grami ruchowymi, nie wymagają większych powierzchni i świetnie nadają się do rozgrywek nawet w niedużych mieszkaniach.

Siódme Poty to energiczna gra, w której poruszamy się po planszy, zbieramy kartoniki ze sprawnościami, ale przede wszystkim wykonujemy ćwiczenia fizyczne. Gracze zmagają się nie tylko z przeciwnikami, ale także z własnym ciałem. Zwycięzcą zostaje ten, kto jako pierwszy ułoży wszystkie elementy układanki.

W grze Strzał w 10 celujemy woreczkami do rozłożonej na podłodze macie z punktowaną tarczą. Urozmaiceniem dla zabawy jest wariant w którym wykonujemy tyle rzutów do tarczy ile określonych ćwiczeń gimnastycznych (podskoków, przysiadów, skłonów itd.) zdołamy wykonać w określonym czasie.

„Siódme Poty” i „Strzał w 10” to gry, które pomogą całej rodzinie utrzymać ciało i umysł w dobrej, zdrowej kondycji w czasie trwającej izolacji.

Grając:

– W przyjemny sposób wykonujemy w domu ćwiczenia fizyczne, co jest niezwykle istotne dla zdrowia i odporności naszego organizmu.
– Jednocześnie gry wspomagają i ćwiczą naszą pamięć.
– Wspólna zabawa wprawia w dobry nastrój zajmując umysł czymś pozytywnym.
– Spontaniczne wybuchy śmiechu rozładowują nagromadzony stres i ewentualne napięcia.

Dzięki swojej wyjątkowej koncepcji, gry mogą pomóc praktycznie każdej polskiej rodzinie możliwie aktywnie przejść przez ten trudny czas, zanim to wszystko ucichnie i powróci do normalności.

Obie gry mają bardzo proste zasady, krótką i dynamiczną rozgrywkę oraz przystępną cenę.

Zadanie konkursowe: ułóż krótką rymowankę o ulubionym sporcie lub zabawie ruchowej Twojego dziecka.

W Mieście Dzieci czekają 3 zestawy gier Siódme poty i Strzał w 10 ufundowane przez firmę Alexander!

Jak zdobyć  nagrody?

Wystarczy, że za pomocą formularza prześlecie do nas odpowiedź na pytanie konkursowe .

Nasze jury wybierze 3 najciekawsze odpowiedzi.

Na zgłoszenia czekamy do 25 kwietnia. Zapraszamy do zabawy!

Regulamin konkursu

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie