Odpakowani – rozstrzygnięcie II konkursu Przetwarzam więc jestem
UD

Odpakowani – rozstrzygnięcie II konkursu Przetwarzam więc jestem

Zwycięscy konkursu odpakowani 2016

 

Liczba prac nadesłanych z całej Polski, piętrzących się po sufit warszawskiego biura, świadczy o rekordowym zainteresowaniu dzieci i młodzieży tematem ponownego wykorzystania śmieci. Jaworowa, Gnieszowice, Wadowice, Nasiadki, Leśniewo, Sosnowiec, Tuszyn, Dobrzelin,  Warszawa, Pagorzyna, Barczygłów, Kowalewek, Szkodna, Niwki, Teodorówka, Rawa Mazowiecka, Bardzlino, Dunowo, Giezkowo… to zaledwie początek długiej listy miejscowości, z których napływały starannie zapakowane paczki.

Kreatywność i zaangażowanie w temat uczestników zabawy sięgnęły zenitu.  Komisja Konkursowa stanęła przed niezwykle trudnym wyborem. Zużyte opakowania zainspirowały młodych projektantów do stworzenia autorskich propozycji, które stanowią doskonałą alternatywę dla nowych przedmiotów. W starannie zapakowanych paczkach znalazły się organizery, piórniki do szkoły, bransoletki oraz szkatułki na biżuterię. Nie zabrakło kolorowych zabawek, gier, a nawet tak zaskakujących propozycji jak  krzesło z rolek po papierze toaletowym.

Jury po burzliwych obradach wyłoniło wreszcie grupę zwycięzców oraz postanowiło przyznać 7 wyróżnień.

Drugi i ostatni w tej edycji projektu Odpakowani konkurs za nami. Z tej okazji Organizator dziękuje wszystkim uczestnikom ekologicznej zabawy za fantastyczne estetyczne doznania oraz radość z obcowania z wielką wrażliwością młodych projektantów i pogromców śmieci.

Lista laureatów konkursu:

KLASA I-III

I miejsce – Jakub Z. z Borui Kościelej

II miejsce – Zuzanna W. z Męciny

III miejsce – Zuzanna P. z Dąbrowy Wielkiej

 

Klasa IV-VI

I miejsce – Liliana A. ze Zgierza

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

II miejsce – Bartosz Rz. z Krzydliny Małej

III miejsce – Damian Z. z Kamienicy

 

Wyróżnienia:

Kacper M. ze Starego Zakrzewia, Szymon M. z Bzianki, Zuzanna B. z  Pagorzyny, Anita M. z Dąbrowy Dużej, Julia F. z Miechowa Kol. , Robert D. z Kolbuszowej Dolnej, Alicja Sz. Z Dębskiej Woli

Zapraszamy do obejrzenia prac laureatów i wyróżnionych na stronie odpakowani.pl

 

 

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Agencja Wydawnicza AGA PRESS Sp. z.o.o.

470 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent